C# týden November Black Friday
BlackFriday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C#

Google chystá "vkládání bez kopírování"

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Android je otevřený systém a všechen jeho kód je tak dostupný veřejnosti. Toho využívají ti, kteří by se rádi dozvěděli, jaké funkce se objeví v jeho další verzi. Nyní se v kódu Androidu objevila funkce, které se přezdívá copyless pasting, neboli "vkládání bez kopírování".

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Funkce funguje na tom principu, že sleduje, co uživatel hledá na webu, a poté mu hledaný obsah automaticky nabízí v aplikacích. Když se tedy například uživatel podívá na webovou stránku restaurace, kam chce jít na večeři, a poté otevře mapy, v mapách mu klávesnice s Google Assistantem poradí vyhledávat právě danou restauraci. Nejde tedy o to, že by Google věděl, na co uživatel myslí, text zkopíroval a pak by zbývalo ho jen vložit, ale aktivně sleduje, o co má uživatel zájem. Nebere ale v potaz anonymní režim, který nesleduje.


Logo Google Assistantu, který tuto funkci zaštituje; Zdroj: Google

Již nyní je možné funkci vyzkoušet, i když ve výsledku nemusí fungovat. Stačí na Androidu používat aktualizovaný Chrome Canary a ve chrome://flags aktivovat "Copyless Paste". Dorazit do stabilního Chromu pro Android by tato funkce měla v řádu měsíců, pravděpodobně ve verzi 60. Více o této funkci bychom se měli dozvědět na konferenci Google I/O 2017, která se blíží.

Zdroj: Engadget


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 25.4.2017 7:21
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!