Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Google Kalendář umí připomínat cvičení

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google naučil svůj Kalendář spolupracovat s aplikacemi Google Fit a Apple Health. Navazuje tím na funkci "Goals in Google Calendar", kterou do kalendáře přidal v dubnu. Ta uživatelům pomáhá například s tím, aby pravidelně cvičili, kromě připomínání jim totiž také hledá volné místo v kalendáři, aby se nemohlo stát, že aplikace připomene cvičení zrovna, když má uživatel schůzku.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Doteď ale nebylo možné cíly, které se týkají pohybu, sledovat. Bylo možné si pouze "odškrtnout", že jste úkol splnili, nějaké podrobnější statistiky ale doteď neexistovaly. To se s aktualizací mění, Google Kalendář totiž začal spolupracovat s aplikacemi Apple Health (na iOS) a Google Fit (na Androidu), nyní je tak možné sledovat zdravotní údaje z těchto aplikací přímo v Google Kalendáři, což podle Googlu pomůže plnit cíly opravdu naplno tak, aby čas nad nimi strávený k něčemu byl.

Hlavní výhodou "Goals in Google Calendar" je především inteligentní práce s časem a rozvržením dne, pokud tedy chodíte ráno běhat a čas od času zaspíte, Google Kalendář si s tím poradí.


Chcete jezdit na kole? I to vám Google Kalendář připomene; Zdroj: Google

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 5.1.2017 19:27
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!