Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Google Maps dostaly facelift, to nejdůležitější je na očích

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Mapy od Googlu dostaly na Androidu aktualizaci, ve které se snaží k uživatelům co nejsnáze dostat funkce pracující v reálném čase. Google tyto funkce přesunul do lišty na spodní straně obrazovky, kterou lze vytáhnout a získat tak snadný přístup například k restauracím, pokud je zrovna doba oběda, nebo trasu pro cestu domů, pokud zrovna uživatel míří z práce.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nová lišta je rozdělena ještě do tří záložek - jedna pro místa v okolí (restaurace, bankomaty), druhá pro dopravu autem a třetí pro MHD. První záložka pracuje s časem a polohou, a tak v době oběda nabízí restaurace, kde se dobře najíte, k večeru zase místa vhodná pro večeři, to vše na základě dat Googlu. Kromě toho je možné si jedním klepnutím vybrat místa, která chce uživatel zobrazit na mapě, například bankomaty nebo benzinové pumpy.


Záložka se silniční dopravou; Zdroj: Google

Druhá záložka nabízí navigaci domů a do práce, upozorňuje na současnou dopravní situaci v místě, kde se uživatel nachází, a na možné zpoždění, a nebo umožňuje zobrazit si na displeji současnou dopravní situaci v režimu navigace, ale bez navigování. Poslední záložka poté slouží k vyhledání cesty domů a do práce, případně na další místa, zobrazuje okolní zastávky MHD a odjezdy na nich, a také předpokládané časy, kdy uživatel dorazí do cíle.

Zdroj: Google Blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 6.2.2017 19:39
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
nalimleinad:11.2.2017 11:37

Včera jsem si nastavoval navigaci, když na mě něco takového vyskočilo. Naštvaně jsem se to snažil zavřít, protože mě to otravovalo při zadávání místa když jsem pospíchal.
Já si vystačím s naprostou jednoduchostí - otevřu mapy, naťukám místo, jedu.

 
Odpovědět  +2 11.2.2017 11:37
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:11.2.2017 13:01

Docela otravná fíčura pro offline uživatele

Odpovědět 11.2.2017 13:01
the cake is a lie
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.