Halloweenská akce! Na stránce s dobitím bodů zadej dole kód STRASIDELNYCH20 a získej porci +20% bodů zdarma!
Akce končí 31.10. o půlnoci.

Google opět zjednodušil správu uživatelských dat

Zpravodajství Software Google opět zjednodušil správu uživatelských dat

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Mnozí uživatelé se bojí toho, jaká data o nich Google vlastně má a která můžou vidět i ostatní. Není se vlastně ani čemu divit, Google totiž naše data sbírá všude možně - historie polohy, vyhledávání, Google+ profil, YouTube komentáře a mnohé další zdroje.

Právě proto Google spustil novou službu About Me, v češtině Něco o mně. Ta má za úkol usnadnit uživatelům spravování jejich dat, umožňuje totiž přehledně na jednom místě nastavit údaje, které uvidí ostatní.

Google o spuštění této stránky nijak neinformoval, ke spekulacím ohledně kompletního přesunutí správy údajů z Google+ právě na About Me se ale později vyjádřil:

Informace v About Me jsou informace, které Google lidem poskytuje přímo. Lidé mohou spravovat údaje na About Me tak, že se nastavení projeví do všech služeb od Googlu.

Vypadá to tedy, že Google+ zůstane zachován v současné podobě.

Zdroj: TechCrunch


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 12.11.2015 7:28
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Jindřich Máca:12.11.2015 7:56

Díky za tip, hned jsem si dal osobní údaje trochu do kupy. :-P

 
Odpovědět  +2 12.11.2015 7:56
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.