Letní akce Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Google uvolnil SDK pro Google Assistanta

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Po měsících čekání se vývojáři konečně dočkali - Google uvolnil Google Assistant SDK, které umožňuje vývojářům spustit Google Assistanta prakticky na jakémkoli zařízení - podle Googlu by měl fungovat jak na Raspberry Pi, tak i třeba na chytré televizi nebo trošku výkonnějším routeru.

Zatím je SDK ve fázi, kdy by se na něm neměly stavět hotové produkty určené na trh, ale spíše prototypy. I samotný Google Assistant je relativně mladý, a současná verze SDK je první, která se na internetu objevila. Postupem času bude ale Google přidávat různé pokyny, jak s SDK zacházet, a také způsoby, jak ho zpeněžit. Máme se tedy určitě na co těšit.

Jako problém se mohou jevit podmínky použití. Pokud totiž bude vývojář chtít použít Google Assistanta na Android telefonu, bude muset projít stejným procesem, jako výrobci telefonů. Podmínky pro ostatní zařízení by se měly objevit v průběhu roku. Na prototypování ale žádné schválení ze strany Googlu potřeba není, a tak je již nyní možné například ovládat mikrovlnku pomocí "Ok, Google,", není ale možné jít s takovou mikrovlnkou na trh a prodávat ji.


Představení Google Assistant SDK

U Google Home se ale nic nemění, stále je možné vytvářet konverzační akce, které musí Google schválit, pro ovládání hardwaru je nutné partnerství s Googlem. Konkurence v podobě Alexy od Amazonu je tak v integraci s produkty třetích stran mnohem dále.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 30.4.2017 23:52
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!