Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Google uvolnil SDK pro Google Assistanta

Po měsících čekání se vývojáři konečně dočkali - Google uvolnil Google Assistant SDK, které umožňuje vývojářům spustit Google Assistanta prakticky na jakémkoli zařízení - podle Googlu by měl fungovat jak na Raspberry Pi, tak i třeba na chytré televizi nebo trošku výkonnějším routeru.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zatím je SDK ve fázi, kdy by se na něm neměly stavět hotové produkty určené na trh, ale spíše prototypy. I samotný Google Assistant je relativně mladý, a současná verze SDK je první, která se na internetu objevila. Postupem času bude ale Google přidávat různé pokyny, jak s SDK zacházet, a také způsoby, jak ho zpeněžit. Máme se tedy určitě na co těšit.

Jako problém se mohou jevit podmínky použití. Pokud totiž bude vývojář chtít použít Google Assistanta na Android telefonu, bude muset projít stejným procesem, jako výrobci telefonů. Podmínky pro ostatní zařízení by se měly objevit v průběhu roku. Na prototypování ale žádné schválení ze strany Googlu potřeba není, a tak je již nyní možné například ovládat mikrovlnku pomocí "Ok, Google,", není ale možné jít s takovou mikrovlnkou na trh a prodávat ji.


Představení Google Assistant SDK

U Google Home se ale nic nemění, stále je možné vytvářet konverzační akce, které musí Google schválit, pro ovládání hardwaru je nutné partnerství s Googlem. Konkurence v podobě Alexy od Amazonu je tak v integraci s produkty třetích stran mnohem dále.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 30.4.2017 23:52
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!