Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Google vylepšil dvoufaktorové ověření

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google na svém blogu oznámil, že zjednodušil používání dvoufaktorového ověření. Doteď fungoval tento bezpečnější způsob přihlášení tak, že vám Google poslal SMS s kódem, který jste museli opisovat, nebo jste použili klíčenku kompatibilní se standardem FIDO U2F Security Key.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google se ale inspiroval Microsoftem či Facebookem, díky novému způsobu ověření s názvem Google prompt totiž nyní můžete nastavit jako výchozí metodu ověření pouze potvrzení notifikace na již přihlášeném zařízení. Právě tak funguje dvoufaktorové ověření u Microsoftu nebo Facebooku. Microsoft využívá svůj Windows 10, Facebook zase vytvoří notifikaci, ve které lze přihlášení z jakéhokoli již přihlášeného počítače, telefonu či tabletu potvrdit, nebo zamítnout.


Google prompt v praxi, stačí se jen dotknout obrazovky; Zdroj: Google Apps Updates blog

Google k ověření použije buď zařízení s Androidem, nebo zařízení s iOS a nainstalovanou aplikací Google Search. U obojího je třeba aktualizovat software, který se o Google prompt stará. Na Androidu se jedná o Google Play Services, na iOS o samotnou aplikaci Google Search.

Díky Google prompt by se snad mohlo dvoufaktorové ověření rozšířit i mezi lenošnější uživatele služeb od Googlu.

Zdroj: Google Apps Updates blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 21.6.2016 17:11
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:21.6.2016 17:32

Samozřejmě po síti, takže to v podstatě vyjde na stejno jako používání offline autentikátoru.

Odpovědět 21.6.2016 17:32
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.