Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Google vypustil finální verzi Chrome OS s Google Play

Google na konferenci I/O 2016 slíbil, že do Chrome OS přinese obchod Google Play, protože nabídka aplikací v Chrome Web Store je žalostná, navíc jeho provoz pomalu končí. Jak slíbil, tak také učinil, nyní se totiž první uživatelé dočkali možnosti zapnout si obchod Google Play v Beta verzi.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Možnost účastnit se beta verze je bohužel zatím omezena na Chromebooky Acer R11 a Asus Flip, brzy by se měla rozšířit i na Pixel z roku 2015. Uživatelé si mohou po aktualizaci na verzi Chrome OS 53.0.2785.129 zapnout Google Play v Nastavení. Bez ohledu na kanál ale Google Play na Chrome OS stále nese nálepku "Beta" a Google jej neustále vylepšuje. Poprvé se uživatelé dočkali Google Play v Chrome OS v červnu, kdy se dostal do Dev kanálu. Poté přešel i do Beta kanálu a čtvrt roku po prvním zveřejnění se konečně dostal i ke koncovým uživatelům, kteří aktualizační kanál neřeší.

Instalovat by mělo být možné jakékoli aplikace kompatibilní s hardwarem Chromebooku, otázkou je ale komfort při jejich používání, valná většina aplikací na Google Play je totiž přizpůsobená dotykovým obrazovkám, případně ještě televizním ovladačům (u Android TV kompatibilních aplikací). Pravděpodobně je pouze otázkou času, kdy Google přidá i kategorii pro Chromebooky, aby uživatelé věděli, kterou aplikaci má smysl stahovat.


Google Play na Chrome OS; Zdroj: VentureBeat

Zdroj: VentureBeat


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 23.9.2016 10:32
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!