Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Google zlepšil filtrování obsahu v Google Play

Google se snaží udržovat Google Play Store bezpečný již od jeho počátků, nyní ale učinil další opatření vedoucí k tomu, že vývojáři nebudou mít tak snadné kupování počtu stažení, nebudou se tak dostávat do vysokých pozic v žebříčcích a uživatelé budou mít menší šanci, že si stáhnou škodlivou aplikaci.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vývojáři, kteří své aplikace propagují cestami, které jsou v souladu s podmínkami obchodu, se samozřejmě nemají čeho bát. Ti, kteří ale využívají nekalé praktiky a snaží se například nakupovat recenze či počty stažení, budou v případě, že toto jednání bude pokračovat i po upozornění vývojáře, potrestáni stažením aplikace z Google Play.


Google Play už není jen pro telefony, postupně se dostává i do Chromebooků; Zdroj: Google

Nabídky na placené recenze či stažení aplikací však vývojářům chodí na e-maily, které mají uvedené v Google Play. Většinou se odesilatel tváří jako někdo, kdo má velké zkušenosti s marketingem a za pár dolarů bude propagovat danou aplikaci, ve skutečnosti jde ale jen o podvodníka, který k posunutí aplikace v žebříčcích použije právě falešné recenze a umělé navyšování počtu stažení. Google by tak mohl, kromě filtrování takovýchto porušení podmínek, zapracovat i na ochraně e-mailových adres vývojářů.

Zdroj: Android Developers Blog


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 31.10.2016 20:10
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!