C# týden Geek tričko zdarma
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C# .NET.
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

IPv4 v Americe došly

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Organizace ARIN, která se stará se o přidělování IP adres v Americe a Kanadě již nemá žádnou volnou IPv4 adresu. Mezinárodní organizace IANA rozdělila poslední volné IPv4 adresy jednotlivým regionálním správcům 3. února 2011. Poslední volná IPv4 adresa organizace ARIN byla přidělena 24. září 2015 a zájemci o další IPv4 adresy již mají pouze poslední možnost. Tou je získat adresy od současného majitele převodem. Narozdíl od ARINu nastavil například RIPE (přiděluje IP adresy v Evropě a západní Asii - v Rusku) při úbytku IPv4 adres mnohem přísnější pravidla pro jejich získání. Zájemci o adresy se tak buď musí přizpůsobit tvrdým podmínkám nebo přejít na IPv6, které narozdíl od IPv4 (cca. 4 miliardy adres, adresa je 32 bitů dlouhá) nabízí velký počet adres (5×1028 pro každého žijícího člověka, adresa je 128 bitů dlouhá). Přechod na IPv6 ovšem není nejrychlejší a především u drobných lokálních poskytovatelů může trvat ještě několik let. Zákazníci těchto ISP mají ale záchrannou možnost - tunel Teredo. To je k dispozici již ve Windows XP SP2 a nabízí uživatelům překonat i vícenásobný NAT.

Statistiky Googlu - IPv6 adres je již 7.20%, z toho je pouze 0.001% připojených Teredem či 6to4

Zdroj: ARIN blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.9.2015 21:46
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!