Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

iTunes míří do Windows Store

Vzhledem k nedávno představeným Windows 10 S, u kterých nebude možné instalovat aplikace z jiných zdrojů, než je Windows Store, se Apple odhodlal k celkem logickému kroku - připravuje speciální verzi iTunes do Windows Store. Microsoft to oznámil na probíhající konferenci Build.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Zní to možná trochu nelogicky a zbytečně, ale pro Apple jde o logický krok. I přes jejich cenu jsou iPhony využívány studenty, kteří jsou cílovou skupinou Windows 10 S. Kdyby iTunes ve Windows Store nebyly, neexistovala by možnost, jak je synchronizovat při použití lowcost verze Windows 10. Už teď je iTunes ve Windows Store velmi vyhledávaný, bohužel se tam v současné době nenachází.


Nečekané oznámení se objevilo na konferenci Build; Zdroj: Microsoft

Například Google pravděpodobně do Windows Store svůj prohlížeč Chrome nedostane. Microsoft totiž vyžaduje, aby aplikace ve Windows Store, které prohlížejí webové stránky, používaly jádro Microsoft Edge. Blink od Googlu tak požadavky Microsoftu nesplňuje. Teoreticky by Google mohl vytvořit speciální verzi, která bude nabízet cloudové služby Googlu, podporu doplňků, ale bude běžet na systémovém enginu, jako to udělal on i Mozilla v případě iOS, Windows 10 S však pravděpodobně nejsou příliš zajímavý trh, a tak se nejspíše Chromu ve Windows Store nedočkáme.

Zdroj: Twitter @Windows


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 12.5.2017 22:01
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:12.5.2017 22:52

Nechapu vubec smysl toho Windows 10 S.
Nic jsem extra o nem necetl, ale jedine co jsem si nejak domyslel ze nepujde tam spustit aplikace ktere bezely do ted(win formas / WPF). Bude podporovat jen UWP ze?

Nebo je Windows 10 S jen nejaka free verze windowsu?

Editováno 12.5.2017 22:52
Odpovědět
12.5.2017 22:52
Neaktivní uživatelský účet
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
:12.5.2017 22:53

Má to být konkurence Chrome OS (a ntb s tím mají být konkurence Chromebooků), cílí to hlavně na studenty a ostatní, co jsou price-sensitive. Není to limitované jen na UWP, teď už se dají do Windows Store zabalit i win32 aplikace, ale nespustíš tam nic stažené odjinud.

 
Odpovědět
12.5.2017 22:53
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:13.5.2017 13:07

Windows 10 S je hrozny bullshit... Konkurencia Chrome OS? Vsak to OS nepotrebuje konkurenciu, kedze to OS je na 2 veci. Ako notebooky od microsoftu pekne, ale urcite by som tam dal win10 alebo linux ako tento akoze OS :D

 
Odpovědět
13.5.2017 13:07
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
Neaktivní uživatel:13.5.2017 17:13

Ten novy Sorface Laptop vypada zajimave, ale bez USB-C a za ty penize... :(. Pockam si na novy Surface Book a uvidim jestli pujdu do toho.

Odpovědět
13.5.2017 17:13
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.