iTunes míří do Windows Store

Zpravodajství Software iTunes míří do Windows Store

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Vzhledem k nedávno představeným Windows 10 S, u kterých nebude možné instalovat aplikace z jiných zdrojů, než je Windows Store, se Apple odhodlal k celkem logickému kroku - připravuje speciální verzi iTunes do Windows Store. Microsoft to oznámil na probíhající konferenci Build.

Zní to možná trochu nelogicky a zbytečně, ale pro Apple jde o logický krok. I přes jejich cenu jsou iPhony využívány studenty, kteří jsou cílovou skupinou Windows 10 S. Kdyby iTunes ve Windows Store nebyly, neexistovala by možnost, jak je synchronizovat při použití lowcost verze Windows 10. Už teď je iTunes ve Windows Store velmi vyhledávaný, bohužel se tam v současné době nenachází.


Nečekané oznámení se objevilo na konferenci Build; Zdroj: Microsoft

Například Google pravděpodobně do Windows Store svůj prohlížeč Chrome nedostane. Microsoft totiž vyžaduje, aby aplikace ve Windows Store, které prohlížejí webové stránky, používaly jádro Microsoft Edge. Blink od Googlu tak požadavky Microsoftu nesplňuje. Teoreticky by Google mohl vytvořit speciální verzi, která bude nabízet cloudové služby Googlu, podporu doplňků, ale bude běžet na systémovém enginu, jako to udělal on i Mozilla v případě iOS, Windows 10 S však pravděpodobně nejsou příliš zajímavý trh, a tak se nejspíše Chromu ve Windows Store nedočkáme.

Zdroj: Twitter @Windows


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 12.5.2017 22:01
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Bogdan:12.5.2017 22:52

Nechapu vubec smysl toho Windows 10 S.
Nic jsem extra o nem necetl, ale jedine co jsem si nejak domyslel ze nepujde tam spustit aplikace ktere bezely do ted(win formas / WPF). Bude podporovat jen UWP ze?

Nebo je Windows 10 S jen nejaka free verze windowsu?

Editováno 12.5.2017 22:52
Odpovědět 12.5.2017 22:52
Pořiďte si zánovní MacBook od AppleTRH.cz
Avatar
Odpovídá na Bogdan
Michal Vašíček:12.5.2017 22:53

Má to být konkurence Chrome OS (a ntb s tím mají být konkurence Chromebooků), cílí to hlavně na studenty a ostatní, co jsou price-sensitive. Není to limitované jen na UWP, teď už se dají do Windows Store zabalit i win32 aplikace, ale nespustíš tam nic stažené odjinud.

Odpovědět 12.5.2017 22:53
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
sunspinx
Člen
Avatar
sunspinx:13.5.2017 13:07

Windows 10 S je hrozny bullshit... Konkurencia Chrome OS? Vsak to OS nepotrebuje konkurenciu, kedze to OS je na 2 veci. Ako notebooky od microsoftu pekne, ale urcite by som tam dal win10 alebo linux ako tento akoze OS :D

 
Odpovědět  +1 13.5.2017 13:07
Avatar
Bogdan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na sunspinx
Bogdan:13.5.2017 17:13

Ten novy Sorface Laptop vypada zajimave, ale bez USB-C a za ty penize... :(. Pockam si na novy Surface Book a uvidim jestli pujdu do toho.

Odpovědět 13.5.2017 17:13
Pořiďte si zánovní MacBook od AppleTRH.cz
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.