První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

macOS dostal Night Shift, šetří oči v noci

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple již před rokem přidal do iOS funkci Night Shift, která prakticky vychází z populární aplikace f.lux. Ta slouží k omezení modrého světla v noci tak, aby byl displej šetrnější k očím. Modré světlo navíc postihuje kvalitu našeho spánku. Pár dní po tom, co podobnou funkci přidal i Microsoft do Windows 10 Insider Preview, tak Apple Night Shift přidal i do betaverze macOS 10.12.4 pro vývojáře. Běžní betatesteři, kteří nemají vývojářský účet, si tak budou muset na Night Shift ještě chvíli počkat.


Prezentace Night Shiftu od MacRumors
Naši partneři možná hledají právě tebe!

Aktivace probíhá v Předvolbách systému pod záložkou Night Shift, případně v Oznamovacím centru pomocí přepínače. Narozdíl od f.luxu však Night Shiftu chybí několik podstatných funkcí, například možnost jeho automatické deaktivace při aktivaci okna konkrétní aplikace. Night Shift také nefunguje na televizorech a projektorech. Chybí také režim Darkroom, který invertuje barvy a úplně odstraňuje modrou a zelenou. Ten se hodí například při úpravách textu, kdy vůbec není nutné sledovat barvy.


Nastavení Night Shiftu; Zdroj: MacRumors

Běžní betatesteři si na Night Shift ještě několik týdnů počkají, macOS 10.12.4 k nim totiž ještě vůbec nedoputoval.

Zdroj: MacRumors


 

 

Zprávu pro vás napsala 25.1.2017 21:12
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:26.1.2017 13:50

Super, funguje i na externích monitorech? Na iPhonu tuhle funkci miluju.

Odpovědět
26.1.2017 13:50
Neaktivní uživatelský účet
Naši partneři možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
:26.1.2017 14:07

Nepoužívám developer betu, v té public to ještě není a info se ohledně toho neobjevilo. :/ Jelikož se ale píše o tom, že projektory a televize to nepodporují, hádám, že na normálních monitorech to funguje - jinak by bylo snazší napsat "externí displeje".

 
Odpovědět
26.1.2017 14:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.