PHP týden Letní akce
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

macOS dostal Night Shift, šetří oči v noci

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Apple již před rokem přidal do iOS funkci Night Shift, která prakticky vychází z populární aplikace f.lux. Ta slouží k omezení modrého světla v noci tak, aby byl displej šetrnější k očím. Modré světlo navíc postihuje kvalitu našeho spánku. Pár dní po tom, co podobnou funkci přidal i Microsoft do Windows 10 Insider Preview, tak Apple Night Shift přidal i do betaverze macOS 10.12.4 pro vývojáře. Běžní betatesteři, kteří nemají vývojářský účet, si tak budou muset na Night Shift ještě chvíli počkat.


Prezentace Night Shiftu od MacRumors

Aktivace probíhá v Předvolbách systému pod záložkou Night Shift, případně v Oznamovacím centru pomocí přepínače. Narozdíl od f.luxu však Night Shiftu chybí několik podstatných funkcí, například možnost jeho automatické deaktivace při aktivaci okna konkrétní aplikace. Night Shift také nefunguje na televizorech a projektorech. Chybí také režim Darkroom, který invertuje barvy a úplně odstraňuje modrou a zelenou. Ten se hodí například při úpravách textu, kdy vůbec není nutné sledovat barvy.


Nastavení Night Shiftu; Zdroj: MacRumors

Běžní betatesteři si na Night Shift ještě několik týdnů počkají, macOS 10.12.4 k nim totiž ještě vůbec nedoputoval.

Zdroj: MacRumors


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 25.1.2017 21:12
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Neaktivní uživatel:26.1.2017 13:50

Super, funguje i na externích monitorech? Na iPhonu tuhle funkci miluju.

Odpovědět 26.1.2017 13:50
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
Michal Vašíček:26.1.2017 14:07

Nepoužívám developer betu, v té public to ještě není a info se ohledně toho neobjevilo. :/ Jelikož se ale píše o tom, že projektory a televize to nepodporují, hádám, že na normálních monitorech to funguje - jinak by bylo snazší napsat "externí displeje".

Odpovědět 26.1.2017 14:07
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.