Procvič si angličtinu zdarma s naším americkým e-learningem! Learn more

Microsoft upozorní na státem financované útoky

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Microsoft zveřejnil přepracovanou firemní politiku, podle které má Microsoft informovat uživatelé, pokud bude věřit, že jejich účet byl nabouraný státem sponzorovanými hackery. Bude tak upozorňovat třeba u služeb jako jsou OneNote nebo Outlook. Touto politikou následuje služby jako jsou Facebook či Twitter.

"Už v současné době upozorňujeme uživatele, když věříme, že se stali obětmi útočníků třetích stran a podnikáme nutná opatření, které mají účet zabezpečit. Nyní přidáváme další opatření - pokud máme důkaz, že útočník mohl být sponzorovaný státem - upozorníme na to. Hackeři sponzorovaní státem využívají obvykle mnohem sofistikovanější metody, než běžní kyberútočníci," píše Scott Charney, viceprezident společnosti na svém blogu.

Jak informuje Reuters, Čína schválila nový protiteroristický zákon a s ním přichází i obavy, zdali nebude zákon také zneužívám k získávání informací, které s terorismem nijak nesouvisí. Např. informace o Tibetu nebo o Ujgurech.

"Důkazy, které shromažďujeme v každém aktivním vyšetřování mohou být citlivé, takže je neplánujeme detailně zveřejňovat a už vůbec ne metody, které hackeři využívají," dodává Charney na blogu Microsoftu. "Ale když důkazy ukazují na to, že by útočník mohl být státem sponzorovaný, tak na to upozorníme."

Zdroj: scmagazine


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 2.1.2016 17:19
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!