Zamilovat si programování Zamilovat si programování
Pouze tento týden až 80% sleva na SQL jazyky
Zamiluj si programování! Až 80 % bodů na prémiový obsah zdarma. Více informací

Microsoft uvolnil Windows 10 IoT Core, a to zdarma

Zpravodajství Software Microsoft uvolnil Windows 10 IoT Core, a to zdarma

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

O Internet věcí se v poslední době zajímá více a více velkých společností, vzniká více a více nových produktů a softwaru. Tuto příležitost si nesmí nechat ujít ani Microsoft a uvolnil tak Windows 10 pro IoT, a to zcela zdarma. K dispozici je zatím pro dva počítače - ARMový Raspberry Pi 2 a Atomový MinnowBoard Max a stáhnout ho můžete na GitHubu. IoT Core nepočítá s monitory a programovat se dá v různých jazycích - C++, C#, JavaScript, Visual Basic, Node.js či Python. K vývoji je třeba Visual Studio, a tak se bez Windows neobejdete, vzhledem k současné strategii Microsoftu je ale pravděpodobné, že se možnost vyvíjet rozšíří i na další platformy. Kromě Windows 10 IoT Core se však Microsoft angažuje v internetu věcí i na poli slabších zařízení, jako je třeba Arduino a certifikované Arduino produkty, třeba Intel Galileo, ten ale zatím IoT Core nespustí. Na svých webech má Microsoft napsané tutorialy a podle nich můžete například rozblikat LEDku v aplikaci pro Windows Phone.

Zdroj: Windows Blogs - Building apps for Windows


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 11.8.2015 11:47
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!