Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
October discounts

Mozilla chce rozpoznávat hlas, pomoci má komunita

Mozilla by ráda ovládla lidskou řeč. Nejen pro vlastní projekty, výsledná data má v plánu sdílet. Sama ale nemá dostatek prostředků k tomu, aby dostatek dat získala, a proto spustila project Common Voice. Může do něj přispět úplně každý tím, že pouze do mikrofonu přečte napsaný text. Cílem je takto nasbírat 10 000 hodin záznamu.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ještě v roce 2017 by Mozilla chtěla výsledná data vydat pod open source licencí, aby je mohl použít každý, kdo chce zpracovávat uživatelský hlas. Projekty, která tak činí již teď, totiž nemají příliš dobré vzorky a rozpoznávání je pak velmi obtížné, často je třeba frázi vyslovit několikrát, aby ji software rozpoznal. To může být obrovský problém například u open source alternativ Google Home a Amazon Alexy, kde je přesné rozpoznávání na první pokus velmi důležité.


Takto se Mozilla snaží vytvářet data pro otevřené STT enginy

Zapojit se můžete na voice.mozilla­.org, pro čtení stačí mít funkční mikrofon a prohlížeč s podporou WebRTC, pro pouhý poslech a schvalování nahrávek ostatních bohatě postačí reproduktor. Pokud plánujete přidávat nahrávky, nezapomeňte si v profilu nastavit informace o vás, které pomáhájí správnému rozpoznání textu.

Zdroj: Mozilla


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 22.6.2017 20:16
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!