Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Mozilla končí s několika experimenty v programu Test Pilot

Mozilla spustila před několika měsíci program Test Pilot, ve kterém si mohou i běžní uživatelé se stabilní verzí Firefoxu vyzkoušet nové funkce, které možná přijdou do Firefoxu, a poskytnout Mozille zpětnou vazbu. Jeden experiment již ukončila, nyní je řada na dalších dvou.


Maskot programu Test Pilot; Zdroj: Mozilla

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tím nejzajímavějším je experiment No More 404s, tedy "Žádné další 404", díky kterému ve spolupráci s Wayback Machine nabízel Firefox automaticky archivovanou stránku v případě, že server vrátil chybový kód 404, tedy stránka nenalezena. Experiment byl očividně úspěšný, protože po jeho odebrání z programu Test Pilot bude převeden na samostatný doplněk, který bude k dispozici na Mozilla Add-ons pod taktovkou Wayback Machine. Ti, kteří mají tento experiment aktivovaný, budou automaticky převedeni na plnohodnotný doplněk.

Druhým experimentem, který bude ukončen, je Tracking Protection, tedy ochrana před sledováním. Firefox již podobnou funkci obsahuje, funguje ale pouze v anonymním režimu. Experiment umožňoval zapnout ochranu proti sledování i během klasického procházení. Tento experiment nebude převeden do doplňku a zpětná vazba, kterou mozilla získala, bude použita pro vylepšení ochrany, která již ve Firefoxu je.

Zdroj: Mozilla


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 16.2.2017 10:13
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!