Využij akce až 30% zdarma při nákupu e-learningu. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Hledáme fulltime koordinátora/ku kurzů. 100% homeoffice,100% časově flexibilní. Mám zájem!
discount week 30

Nový Firefox 44 podporuje push notifikace

Mozilla dnes představila nejnovější aktualizaci svého webového prohlížeče Firefox pro Windows, Mac, Linux a Android. Vrcholem tohoto vydání jsou přidané webové push notifikace.

Zdroj: VentureBeat
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Firefox již v minulosti využíval jiný typ webových oznámení, ovšem pro jejich funkčnost bylo potřeba mít otevřený prohlížeč po celou dobu. Nové push notifikace, které budou vypadat stejně jako nativní oznámení, fungují podobně jako notifikace na mobilních telefonech. Využívání těchto notifikací je dobrovolné a spravovat tyto notifikace je možné skrze kontrolní centrum Firefoxu.

Mozilla poznamenala, že je tato funkce užitečná zejména pro webové stránky jako je e-mail, počasí, sociální sítě nebo nákupy. Jednoduše řečeno jde o weby, na kterých uživatelé často kontrolují aktualizace. Google tento způsob notifikací začal využívat již v minulém roce a Facebook ho velmi rychle následoval.

V nové aktualizaci provedla Mozilla mimo jiné řadu dalších oprav a změn, které jsou detailněji popsané na oficiálním blogu společnosti.

Zdroj: Techcrunch
Zdroj obrázků: VentureBeat


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Jiří Šedý (jsedy7) 26.1.2016 23:48
Avatar
Autor se věnuje především počítačovým sítím a také programování. Mezi jeho oblíbené programovací jazyky patří C, C++ a C#. Zajímá se o Linux a všeho kolem svobodného software.
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!