September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Office pro Mac podporují Touch Bar

Microsoft se poslední dobou snaží neuzavírat pouze do svých vlastních platforem, ale rozšiřuje své služby a software i na macOS a Linux. Nyní tak přišla podpora hardwaru specifického pouze pro Mac - Touch Baru - i do kancelářského balíku Microsoft Office.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Dotykový panel s názvem Touch Bar, který se nachází nad klávesnicí a nahrazuje nepřizpůsobivé funkční klávesy, mají MacBooky Pro z roku 2016 a i když jde o poměrně novou technologii, velké množství vývojářů začalo s integrací Touch Baru do jejich aplikací. Microsoft tak nemohl zůstat pozadu a jeho podpory se dočkali všichni uživatelé, kteří využívají poslední verzi Office pro Mac. Již dříve bylo možné Touch Bar využívat vrámci programu Office Insider. Konkrétně bude Touch Bar ve Wordu nabízet například úpravu formátování textu (tučný, kurzíva, změna barvy...), možnost vkládání obrázků, odkazů a jiného obsahu do dokumentů. Přibyl také "Word Focus Mode", který skryje veškeré prvky na monitoru a k úpravě bude používat pouze Touch Bar. V Excelu bude Touch Bar pravděpodobně nejužitečnější, bude totiž napovídat funkce, které by uživatelé mohli chtít použít. V PowerPointu půjde pouze o souhrn všech slidů a možnost jejich reorganizace.


Touch Bar ve Wordu; Zdroj: Microsoft

Kromě samotného balíku Office se podpora Touch Baru dostala i do Outlooku pro Mac, který je distribuován samostatně, a do Skypu. Zde bude sloužit malý displej k práci s kalendářem, konkrétně bude zobrazovat jakousi časovou osu pro daný den. Ve Skypu zase nahradí dolní nabídku při hovoru, pomocí které je možné přidat účastníky, ztlumit mikrofon či hovor ukončit.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 19.2.2017 0:43
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!