Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

OS X se mění na macOS a přináší Siri

Apple jako každý rok pořádá konferenci WWDC. Na její úvodní keynote se, jak je již zvykem, objevila nová verze operačního systému pro počítače, tentokrát se jménem macOS Sierra.

První změna, které si všimnou všichni, kteří jablečný systém alespoň trošku znají, je změna názvu z OS X na macOS. Apple tak učinil kvůli tomu, aby i systém pro desktop zapadal mezi ty ostatní - iOS, watchOS a tvOS.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Poté přichází novinky v samotném systému. Tou největší je příchod hlasové asistentky Siri, kterou uživatelé jablečných zařízení znají z iOS, watchOS i tvOS. Na Macu nebude tak využitelná jako na televizích či hodinkách, kde je ovládání končetinami poměrně složité, své uplatnění si ale najde. Dokáže totiž například pracovat s Apple Music, a to i s dotazy jako je "Play the last song by Alan Walker". Siri automaticky spustí poslední skladbu, kterou Alan Walker vydal a ušetří tím uživateli spoustu času, který by strávil hledáním. Narozdíl od Cortany ve Windows je navíc Siri k dispozici nezávisle na regionálním nastavení systému, hovořit česky ale nebude.

Zdroj: Apple

macOS Sierra také přináší jednodušší uklízení disku. Jelikož jsou základní MacBooky Pro vybaveny pouze 128GB SSD, místo dojde uživatelům velice rychle. Tomu pomůže utilita zabudovaná v macOS, která například automaticky smaže z koše položky, které v něm jsou déle než 30 dní. Také zvládá automaticky mazat seriály a filmy v iTunes, které jste již zhlédnuli. Je také možné projít největší soubory na disku (jsou řazeny podle velikosti) a nebo nechat nepoužívané dokumenty nahrát na iCloud Drive a z počítače je smazat. Podobně již funguje Knihovna fotografií na iCloudu, u které je možné zapnout ponechávání originálů fotek v cloudu, zatímco na počítači jsou uloženy pouze malé náhledy.

macOS Sierra je dostupný všem registrovaným vývojářům, jedná se ale o velmi ranou betu, která je nestabilní a Apple ji doporučuje používat na Macu, který máte jako sekundární. Veřejnou betu Apple otevře v červenci, plná verze vyjde jako vždy na podzim.

Zdroj: Apple


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 15.6.2016 20:16
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:15.6.2016 20:36

Skor by mali v novych macbook pro dat ssd s vacsou kapacitou

 
Odpovědět
15.6.2016 20:36
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
Neaktivní uživatel:15.6.2016 20:39

To by ale ztratilo to Apple kouzlo...

Odpovědět
15.6.2016 20:39
Neaktivní uživatelský účet
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
:15.6.2016 21:03

Řekl bych, že to přijde, MacBook už má v defaultu 256GB. Spíš se bojím toho, co přidají spolu s diskem...

 
Odpovědět
15.6.2016 21:03
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
Odpovídá na
V-D.sk:16.6.2016 14:11

minimalne by to mohol byt skylake i5/i7 s frekvenciou okolo 3ghz, 4 jadrove ale :D a ddr4 ram, budem spokojny :D

 
Odpovědět
16.6.2016 14:11
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.