Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Spotify pokořilo další hranici, platí již 30 milionů lidí

Daniel Ek, CEO švédské služby pro streaming hudby s názvem Spotify, dnes v tweetu oznámil, že Spotify pokořilo milník 30 milionů platících uživatelů. Spotify si tak nastavilo růst o 10 milionů předplatitelů každý rok, v roce 2014 totiž mělo pouze 10 milionů platících uživatelů, minulý rok, těsně před spuštěním Apple Music, mělo 20 milionů platících uživatelů. Spuštění Apple Music očividně Spotify příliš neovlivnilo.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Spotify se sice snaží vytlačit konkurence v podobě Tidalu a Apple Music, příliš se jim to ale nedaří. Tidal na své předplatné pro audiofily naláká pouze cílovou skupinu, přehrávání je navíc omezeno pouze na Chrome, protože ostatní prohlížeče si s bezztrátovou kompresí neporadí. Apple Music zase neběží na webu ani Linuxu. Sice jde o druhou aplikaci od Applu pro Android, ale absence webového rozhraní zkrátka odrazuje uživatele platforem, které nemají příliš velký podíl na trhu.

Potom je tu ještě YouTube Red, který těmto službám konkuruje alespoň z části. Umožňuje totiž hudební videa ukládat offline. Proti němu je ale fakt, že je dostupnost omezená pouze na území USA.

Daniel Ek, zakladatel Spotify

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 21.3.2016 20:58
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!