PHP týden PHP týden
Tento týden až 80% sleva na e-learning PHP!

Tim Cook navštívil Indii za účelem rozšíření svého trhu

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Zatímco trh se smartphony v Evropě a USA je už značně přesycen, v Indii je jejich rozkvět teprve v počátku. A proto není divu, že Tim Cook, šéf společnosti Apple, tuto zem navštívil.

Cook započal svůj několikadenní výlet již minulou středu. Prvně navštívil město Hyderbad, aby zde představil své centrum pro digitální mapy a následně se zastavil v Bangalore, kde zase odhalil svůj program pro urychlení vývoje iOS. Apple už jedná s vládou Indie, aby mohli začít po celé zemi otvírat své prodejny. Cook se třeba setkal s předsedou indické vlády Nerandrou Modi.

"Vidím, že Indie je tam, kde byla Čína před sedmi nebo deseti lety, čili je tam obrovská příležitost a to mi dodává sílu k práci," prohlásil Tim Cook.

Trh se smartphony v Indii momentálně ovládá nejvíce Samsung, poté Micromax Technology (indická firma), Lenovo a Intex (rovněž indická firma). Cook plánuje prodávat především renovované iPhony, jelikož platy v Indii nejsou příliš vysoké.

"Jestli si myslíte, že Čína je levná, tak věřte, že Indie je vždycky ještě levnější. Indové jsou na ceny velice citliví," dodává analytik magazínu Bloomberg Simon Chan.

"Pan Cook přišel s určitým plánem," řekl Vishal Tripathi, vedoucí výzkumu společnosti Gartner India. "Nejvyšší prioritou je získat povolení na provozování Apple poboček a následný prodej renovovaných smartphonů, které přinesou do Indie také výrobu."

Apple v současné době provozuje až 33 projeden v Číně, což pro Apple představuje zhruba čtvrt obratu.

Zdroj: Bloomberg


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 18.5.2016 21:29
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!