Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

V USA opět přišel další návrh zákona omezující šifrování

Podle nového neoficiálního návrhu zákona musí společnosti odevzdat veškerá data, nutná pro jakékoliv vyšetřování zločinu, vládě. Musí také "asistovat" kolem technickým záležitostí. Podle všeho se jedná o reakci na rozepři mezi Applem a FBI.

Pro společnosti už nebude tak snadné klást odpor. V úterý společnost WhatsApp spustila úplné šifrování zpráv - ani společnost sama nemá k datům uživatelů přístup. Mohla by si tím do budoucna zadělat na jisté problémy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"Žádný člověk nebo entita není nad zákonem," říká návrh zákona, který byl vypracován Richardem Burrem, republikánem ze Severní Karolíny a Diannou Feinstein, demokratkou z Kalifornie.

Návrh však nezakazuje používat úplné šifrování jaké zavedl WhatsApp. Ale požaduje možnost se k datům uživatelů dostat, pokud o to autority požádají.

Neoficiální návrh byl předložen se čtvrtek ve Washingtonu DC. První čtení zákona také nebylo považováno za oficiální oznámení.

"Stále pracujeme na konečné podobě zákona," dodávají Burr and Feinstein. "Chceme však zajistit, aby nikdo nemohl komplikovat vyšetřování zločinů."

Kongresmanka z Kalifornie Darrel Issa však po přečtení zákonů prohlásila, že je zákon "děravý" a "technicky naivní". Apple a WhatsApp se zatím k zákonu odmítli vyjadřovat. Právní zástupce z Amerického svazu pro lidská práva Neema Singh Guliani dodává, že "návrh zákona je hrozbou pro soukromí a bezpečí všech lidí. Požaduje po firmách, aby oslabily svoji bezpečnost u svých výrobků, na které všichni spoléhají."

Zdroj: Cnet


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 10.4.2016 11:16
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Petr Čech
Redaktor
Avatar
Petr Čech:10.4.2016 11:39

To můžou rovnou zakázat https a napíchnout datové kabely (pokud to ovšem už nemají).
Njn, 'Murica... Hlavně, že my jsme pro ně komunisti díky povinnému pojištění a pod.

Odpovědět
10.4.2016 11:39
the cake is a lie
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:10.4.2016 20:29

Nojono kreténi. Hlavně že třeba Adobe má tým placených hackerů, ale nedokážou se dostat do jednoho nablblýho iphonu. A pokud by se jim to nepovedlo, v Applu by věděli, že odvedli dobrou práci. Tyhle zákony jsou prostě v rozporu se současnými společnosti přijímanými lidskými právy.

Odpovědět
10.4.2016 20:29
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:10.4.2016 21:02

Ľudia nadávali na Kotlebu, ale to, že sa po svete postupne rodí totalita nikoho nezaujíma :D :D

 
Odpovědět
10.4.2016 21:02
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:11.4.2016 0:12

Však já v tom nevidím problém, WhatsApp jim prostě dá ty zašifrováný data a FBI si může hrát :D

Odpovědět
11.4.2016 0:12
lmao
Avatar
neutr
Člen
Avatar
neutr:20.4.2016 7:44

Když se nad tím zamyslím tak tuhle povinnost dostanou zejména banky. Kam až mohou státní orgány zajít? Já v tom záměru vidím snahu totality jak uvádí sunspinx.

Úřad pro normalizci v USA schvaluje vhodnost použití šifer pro státní sektor, ale tím fakticky ovládá i technickou stránku věci. Dnes asi není velký problém vytvořit dokonalou šifru, nebo alespoň téměř dokonalou. Takže pokud nějaká společnost použije něco nestandardního, je velký bratr nahraný a to se mu nelíbí.

Jestli WhatsApp spustila úplné šifrování zpráv - a jak uvádí článek - ani společnost sama nemá k datům uživatelů přístup tak bych viděl 2 možnosti.
Nejpravděpodobnější je, že tak budou chtít nalákat různé "živly" a dát jim dojem že jsou v bezpečí - aby nepřišly orgány o ztrátu kontroly.
Druhá varianta skončí stejně až nějakého uživatele označí za teroristu. Tím vznikne důvod obvinit WhatsApp z podpory terorizmu a donutí je ke spolupráci.

Ve skutečnosti získávají neomezenou moc na finančními toky a nemusí proto posílat záškodnické týmy CIA aby udělali někde revoluci. Zničí ekonmiku která nebude loajální například řízeným pádem burzy a podobně.

Pak je otázkou jak na tom budeme my všichni ostatní neameričané kteří používají soft spadající pod jurisdikci USA. Teda ani si momentálně nedovedu vybavit nějaký program který pod legislativu USA nepatří :-(

 
Odpovědět
20.4.2016 7:44
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.