Návrh SW Návrh SW
Spouštíme individuální výuku programování! Zaváděcí slevy 799 Kč 599 Kč/60 minut se zkušeným lektorem! Výuka osobně Praha a okolí nebo po Skype celá ČR. O termíny a slevu si pište na [email protected].
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Visual Studio přichází na Mac

Zpravodajství Software Visual Studio přichází na Mac

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Microsoft na předposlední konferenci Build představil světu Visual Studio Code - první kus vývojářského software od Microsoftu, který je dostupný i na konkurenční platformy - Linux a macOS. Nyní rozšiřuje i působnost běžného Visual Studia. Pravděpodobně omylem totiž zaměstnanci Microsoftu vypustili na MSDN Magazine článek o Visual Studiu pro macOS o něco dříve, než měli. Původně byl plánován na nadcházející konferenci Connect(); // 2016. U Microsoftu je to drobný zázrak, protože doteď nutil vývojáře, kteří chtěli vyvíjet software pro Windows, pracovat ve Windows. S novým Visual Studiem to již nebude nutné, protože .NET aplikace a weby budou moci vyvíjet i vývojáři pracující na Macu.


Visual Studio na macOS; Zdroj: Microsoft

Nové Visual Studio pro macOS bude založeno na Xamarin Studiu, které nedávno Microsoft koupil. Nebude se tak jedna o čistou práci Microsoftu. Microsoft cílí především na aplikace běžící v cloudu, nejvíce pravděpodobně ve své službě Azure. Visual Studio pro macOS není to pravé Visual Studio, které nalezneme na Windows, zvládá ale nejdůležitější funkce Windows verze a vývojářům pracujícím s Azure nebo třeba ASP.NET weby bohatě postačí.

Zdroj: MSDN Magazine


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 15.11.2016 13:07
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Dominik Matoušek:15.11.2016 18:24

**Konečně!!!! **
Tak tohle mi udělalo radost :D

 
Odpovědět 15.11.2016 18:24
Avatar
Štefan Pružinský:15.11.2016 19:01

Juchú!!!
Bože, ďakujem Ti. Konečne. :)

Odpovědět 15.11.2016 19:01
Najefektívnejším spôsobom debuggingu je modlitba. :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.