Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Visual Studio přichází na Mac

Microsoft na předposlední konferenci Build představil světu Visual Studio Code - první kus vývojářského software od Microsoftu, který je dostupný i na konkurenční platformy - Linux a macOS. Nyní rozšiřuje i působnost běžného Visual Studia. Pravděpodobně omylem totiž zaměstnanci Microsoftu vypustili na MSDN Magazine článek o Visual Studiu pro macOS o něco dříve, než měli. Původně byl plánován na nadcházející konferenci Connect(); // 2016. U Microsoftu je to drobný zázrak, protože doteď nutil vývojáře, kteří chtěli vyvíjet software pro Windows, pracovat ve Windows. S novým Visual Studiem to již nebude nutné, protože .NET aplikace a weby budou moci vyvíjet i vývojáři pracující na Macu.


Visual Studio na macOS; Zdroj: Microsoft

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Nové Visual Studio pro macOS bude založeno na Xamarin Studiu, které nedávno Microsoft koupil. Nebude se tak jedna o čistou práci Microsoftu. Microsoft cílí především na aplikace běžící v cloudu, nejvíce pravděpodobně ve své službě Azure. Visual Studio pro macOS není to pravé Visual Studio, které nalezneme na Windows, zvládá ale nejdůležitější funkce Windows verze a vývojářům pracujícím s Azure nebo třeba ASP.NET weby bohatě postačí.

Zdroj: MSDN Magazine


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 15.11.2016 13:07
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Dominik Matoušek:15.11.2016 18:24

**Konečně!!!! **
Tak tohle mi udělalo radost :D

 
Odpovědět
15.11.2016 18:24
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Štefan Pružinský:15.11.2016 19:01

Juchú!!!
Bože, ďakujem Ti. Konečne. :)

Odpovědět
15.11.2016 19:01
Najefektívnejším spôsobom debuggingu je modlitba. :)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.