Válí se ti projekty v šuplíku? Dostaň je mezi lidi a získej cool tričko a body na profi IT kurzy v soutěži ITnetwork summer 2017!
Přidej si svou IT školu do profilu a najdi spolužáky zde na síti :)

Windows 10 čeká drobná úprava vzhledu, unikly koncepty

Zpravodajství Software Windows 10 čeká drobná úprava vzhledu, unikly koncepty

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Web MSPowerUser získal koncepty drobné úpravy vzhledu Windows 10. Říkají mu Project Neon a bude využívat blur effect na pozadí některých systémových prvků, stejně, jako ho používá macOS.


Takto by mohla vypadat Hudba Groove spolu s hlavním panelem; Zdroj: MSPowerUser

Project Neon je hlavně o tom, že přináší zpět prvky Aero, které používal Microsoft ve Windows Vista, 7 a částečně i 8, například průhlednost oken. Tyto prvky jsou kombinovány se současným hranatým vzhledem Windows 10. Také je vidět, že je v konceptu mezi prvky mnohem více prostoru. Viditelná by měla být hlavně komponenta "Acrylic", tedy právě pozadí s blur efektem.


Opět Hudba Groove, tentokrát s viditelným blur efektem na pozadí sidebaru; Zdroj: MSPowerUser

Zajímavé jsou také Connected Animations, tedy animace, které se spouštějí v závislosti na jiných akcích. V posledním Windows 10 Insider Preview buildu jsou tyto Connected Animations již zapracované v Hudbě Groove - na stránce interpreta se mění velikost hlavičky a její obsah v závislosti na tom, jak uživatel scrolluje.


Znovu Hudba Groove, tentokrát se ale nejedná o koncept - takovou hlavičku mohou uživatelé najít v posledním Insider Preview buildu; Zdroj: MSPowerUser

Project Neon by se měl v plné kráse dostat k uživatelům ve větší aktualizaci, která bude následovat po aktualizaci Creators Update, kterou by měl Microsoft vypustit v dubnu 2017.

Zdroj: MSPowerUser


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 5. ledna 19:49
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
KAVI:5. ledna 21:40

Proč se mi zdá, že blur je to kradený z jablek? Nechci tady nic rozjíždět, ale posuďte sami (Itunes verze 12.5.4, OSX 10.10.1).
Sice míň průsvitný, ale ten blur tam je :D

Jinak pěknej článek (y)

Editováno 5. ledna 21:42
 
Odpovědět 5. ledna 21:40
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na KAVI
Michal Vašíček:5. ledna 21:42

Jojo, asi se inspirovali. Ale blur jako efekt tu byl dřív, než ho začal používat Apple... :D

Odpovědět 5. ledna 21:42
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Vašíček
KAVI:5. ledna 21:44

to jo no, ale furt se mi zdá, že ty desítky maj hodně z OSX a android má plno věcí kradený z IPhonu, když jsem viděl aplikace u samsung galaxy, tak absolutně stejný ovládací prvky atd. :D

Samozřejmě, že apple taky občas něco vezme :D

 
Odpovědět 5. ledna 21:44
Avatar
Michal Vašíček
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na KAVI
Michal Vašíček:5. ledna 21:45

Všichni berou od všech... :D Dokonce i myš Apple ukradl Xeroxu.

Odpovědět  +2 5. ledna 21:45
Příspěvek může obsahovat stopy arašídů, sarkasmu a sóji.
Avatar
KAVI
Redaktor
Avatar
KAVI:5. ledna 21:50

jojo, jedna z velkejch aférek

 
Odpovědět 5. ledna 21:50
Avatar
Odpovídá na KAVI
David Podeszwa:7. ledna 15:26

Pokud by firmy nepřebíraly koncepty od ostatních tak by potom existovala jenom jedna platforma s tou a tou funkcí a ten kdo by něco vymyslel první by získal výhodu sakra velkou a uživatelé by potom neměli na výběr mezi ostatními. A proto si já osobně myslím že je lepší když se vykrádají navzájem než aby potom zůstavaly platformy kde by každá měla něco.

 
Odpovědět  +1 7. ledna 15:26
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.