Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Windows 10 redukují modré světlo a blokují Flash

Microsoft nedávno oznámil Windows 10 Creators Update, který se má k uživatelům dostat tento rok a má jít o druhou velkou aktualizaci. V některých aktualizacích, které dostávají členové programu Windows Insider, se příliš novinek neobjevuje, respektive jsou skryty pod kapotou a běžný uživatel na ně nenarazí - jde především o opravu bugů. V buildu 15002 se ale k uživatelům dostaly velmi zajímavé funkce.

Jedna z nich je redukce modrého světla, která funguje podobně, jako například aplikace f.lux. Na základě zvoleného časového pásma, země a času západu slunce začne postupně před západem slunce omezovat podíl modré barvy v obrazu, takže obraz žloutne. Stává se tak šetrnějším pro oči, jeho sledování nebude tak namáhavé při horších světelných podmínkách, a především není potlačována tvorba hormonu melatonin, který je důležitý pro zdravý spánek.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro vývojáře webů je však velmi důležitá jiná změna - Microsoft Edge začal ve výchozím stavu blokovat Flash na webech, kterým nedůvěřuje. Edge se tak přidává k ostatním prohlížečům, které Flash blokují již delší dobu. Stejně jako v Safari budou mít uživatelé možnost na flashový obsah kliknout a spustit ho tak.


Flash už se sám nespustí; Zdroj: Microsoft

Edge se také dočkal podpory Payment Request API v JavaScriptu, které se používá k získání platebních údajů, resp. čísel platebních karet. Údaje Microsoft získává ze služby Microsoft Wallet, která funguje podobně, jako aplikace Wallet v iOS od Applu, tedy na základě spolupráce s bankami. V České republice tak zatím není dostupná.

Samozřejmě se objevily i další novinky, kterých si běžný uživatel všimne - například obrazovka smrti se stala zelenou, v nabídce Start je možné tvořit složky a při tvorbě screenshotů je možné zvolit pouze výřez obrazovky. Výčet všech novinek je k dispozici na blogu Microsoftu.

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa softwaru
Článek pro vás napsala 11.1.2017 23:35
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Jenkings
Redaktor
Avatar
Jenkings:12.1.2017 9:28

No zrovna zelené obrazovky si běžný člověk určitě nevšimne, protože podle vyjádření MS slouží k oddělení reportů od insiderů(zelená) a od stable buildů (zůstává tradičně modrá)

Odpovědět
12.1.2017 9:28
Největší časovou náročnost má výpočet časové náročnosti..
Avatar
kelley
Člen
Avatar
kelley:19.1.2017 8:40

To bude super, když si třeba grafik nechá seřídit monitor barevnou sondou a pak mu to Windows přenastaví podle sebe :-D Kvůli desítkám občas vážně začínám přemýšlet o Apple...

 
Odpovědět
19.1.2017 8:40
Avatar
Odpovídá na kelley
Michal Žůrek - misaz:19.1.2017 18:23

Tak grafik si tuto funkci asi nezapne.

 
Odpovědět
19.1.2017 18:23
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na kelley
Petr Nymsa:19.1.2017 18:31

Me to třeba samotné Lenovo podporuje. V zakladu bude snad ta funkce vypnuta, takže to bude ciste na uživateli jestli to bude používat - a z vlastní zkušenosti to je dobra

Odpovědět
19.1.2017 18:31
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:19.1.2017 19:59

Výborně. Třeba se dožijem doby, kdy flash zmizí nadobro.

Odpovědět
19.1.2017 19:59
Neaktivní uživatelský účet
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na kelley
:19.1.2017 20:25

Nevím úplně, jak to je implementováno ve Windows, ale minimálně f.lux, který používám (fakt to šetří oči), umožňuje, aby se vypnul, když zaktivním okno nějaké aplikace (třeba Photoshopu), takže bez nějakého dalšího nastavování normálně používám třeba internetový prohlížeč a mám obraz nažloutlý, a jakmile se přepnu do Photoshopu, obraz se postupně vrátí do defaultu. Pokud to je implementováno takhle (sám mám Mac, takže to nemůžu zkusit), bude to k užitku i grafikům. :)

 
Odpovědět
19.1.2017 20:25
Avatar
Odpovídá na
Michal Žůrek - misaz:19.1.2017 23:21

ne, tak důmyslné to Microsoft určitě mít nebude.

 
Odpovědět
19.1.2017 23:21
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 7 zpráv z 7.