Body zdarma PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na PHP e-learning
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

500 milionů Yahoo účtů ukradeno

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Společnost Yahoo vydala prohlášení, že se stala obětí útoku státem sponzorovaného hackera, který ukradl až pět set milionů Yahoo účtů. Šéf bezpečnosti společnosti Yahoo - Bob Lord - prohlásil, že k tomuto hacku došlo v pozdější části roku 2014, avšak neuvedl, který stát za tímto útokem stál.

"Účty mohou obsahovat informace jako jsou jména, emailové adresy, telefonní čísla, data narození a zahashovaná hesla," prohlásil Lord. "Vyšetření naštěstí ukázalo, že nebyla ukradená hesla, ani čísla platebních karet, čísla bankovních účtů apod. Tyto informace byly totiž uložené v jiném systému, na kterém nebyl útok zaznamenán."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Uživatelé, kteří se stali oběťmi tohoto útoku budou informováni e-mailem a Yahoo jim doporučí změnit svá hesla, stejně jako doporučí vícefázové přihlašování.

Zhruba 200 milionů Yahoo účtů se objevilo na darkwebu na webové stránce jménem The Real Deal a to od hackera s nickem peace_of_mind (klid v mysli) a ten nabízel data buď za tři bitcoiny nebo za 1800 dolarů. Hacker se stejným nickem už dříve ukradl data z LinkedIN, MySpace a Tumblr.

Celou záležitost také prověřuje FBI a důvod, proč se domnívají, že útok byl financovaný vládou vysvětluje webový magazín The Reuters. Všechny stopy vyšetřování totiž vedou až k ruské rozvědce.

Zdroj: Threatpost


 

 

Zprávu pro vás napsal Matt 23.9.2016 16:23
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Avatar
jakubho
Člen
Avatar
jakubho:23.9.2016 22:25

...důvod, proč se domnívají, že útok byl financovaný vládou vysvětluje webový magazín The Reuters.

Můžu poprosit o odkaz?

Editováno 23.9.2016 22:26
Odpovědět  +4 23.9.2016 22:25
Chyba-Jediná jistota v životě programátora.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.