Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

655 000 zdravotních záznamů na prodej na DarkWebu

Hacker, který si nechává říkat "thedarkoverlord" nabízí na Dark Webu 655 000 zdravotních záznamů, které získal za využití chyby v protokolu, který zabezpečuje vzdálenou správu plochy.

Hacker naboural tři různé zdravotnické organizace a vysál jejich databáze, jak zmiňuje web Deep Dot Web. Jedna databáze třeba obsahovala data pacientů z města Farmington ve státě Missouri a bylo jich celkem 48 000.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"Vytáhl jsem to z databáze v programu Microsoft Access, kde to bylo uložené jako plain text," vysvětlil Hacker.

A ty další dvě databáze byly mnohem větší. 210 000 a 397 000 záznamů pacientů pochází od organizace někde ze středozápadní části USA a ten poslední pak ze státu Georgia.

Hacker nejdříve tyto organizace kontaktoval a nabídl jim, že když mu zaplatí, prozradí jim, jakým způsobem data získal. Ty však odmítly. A tak se rozhodl tyto informace nabízet za cenu mezi 151 a 607 bitcoiny, což je něco mezi 100 000 až 395 000 dolary. Data jsou k nabídce na TheRealDeal - stejný undergroundový web, na kterém se prodávala data ukradená z VK.com a Myspace.com začátkem tohoto roku.

Hacker už údajně prodal data z Georgie za 100 000 dolarů.

"Oběť nejenom, že může zaplacením získat svá data zpět, ale zabránit tomu, aby dál unikala. Pro tyhle společnosti to znamená pokuty a zhoršení reputace na trhu. Pro zákazníky to znamená ztrátu soukromých údajů," řekl výzkumník Travis Smith ze společnosti Tripwire.

Zdroj: Threat Post


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 29.6.2016 15:57
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!