Návrh SW Návrh SW
Spouštíme individuální výuku programování! Zaváděcí slevy 799 Kč 599 Kč/60 minut se zkušeným lektorem! Výuka osobně Praha a okolí nebo po Skype celá ČR. O termíny a slevu si pište na [email protected].
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

655 000 zdravotních záznamů na prodej na DarkWebu

Zpravodajství Web 655 000 zdravotních záznamů na prodej na DarkWebu

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Hacker, který si nechává říkat "thedarkoverlord" nabízí na Dark Webu 655 000 zdravotních záznamů, které získal za využití chyby v protokolu, který zabezpečuje vzdálenou správu plochy.

Hacker naboural tři různé zdravotnické organizace a vysál jejich databáze, jak zmiňuje web Deep Dot Web. Jedna databáze třeba obsahovala data pacientů z města Farmington ve státě Missouri a bylo jich celkem 48 000.

"Vytáhl jsem to z databáze v programu Microsoft Access, kde to bylo uložené jako plain text," vysvětlil Hacker.

A ty další dvě databáze byly mnohem větší. 210 000 a 397 000 záznamů pacientů pochází od organizace někde ze středozápadní části USA a ten poslední pak ze státu Georgia.

Hacker nejdříve tyto organizace kontaktoval a nabídl jim, že když mu zaplatí, prozradí jim, jakým způsobem data získal. Ty však odmítly. A tak se rozhodl tyto informace nabízet za cenu mezi 151 a 607 bitcoiny, což je něco mezi 100 000 až 395 000 dolary. Data jsou k nabídce na TheRealDeal - stejný undergroundový web, na kterém se prodávala data ukradená z VK.com a Myspace.com začátkem tohoto roku.

Hacker už údajně prodal data z Georgie za 100 000 dolarů.

"Oběť nejenom, že může zaplacením získat svá data zpět, ale zabránit tomu, aby dál unikala. Pro tyhle společnosti to znamená pokuty a zhoršení reputace na trhu. Pro zákazníky to znamená ztrátu soukromých údajů," řekl výzkumník Travis Smith ze společnosti Tripwire.

Zdroj: Threat Post


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 29.6.2016 15:57
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!