September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Airbnb nechá sousedy nahlašovat problémové hosty

Lidé z Airbnb si jsou vědomi toho, že jejich služba může do postranních lokalit, ve kterých jsou obyvatelé zvyklí na klid a pořádek, přivést hosty, kteří se nedrží zkrátka. Spouští proto službu Airbnb Neighbors, v překladu "Sousedé na Airbnb", která umožňuje sousedům hostitelů nahlašovat problémy s hosty.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Konkrétně jde o vyrušování (hluk, večírky), péče o veřejné prostranství (nevhodné parkování, nepořádek, odpadky), "obecné obavy" a obavy ohledně bezpečnosti kvůli kriminální činnosti. Všeobecně jde o věci, které by lidé, kterým dané věci vadí, mohli, alespoň v České republice, řešit s Městskou policií. Ta by se o výtržníky postarala, Airbnb chce ale problémům rovnou předejít.

Služba je dostupná všem na airbnb.cz/neig­hbors, pro její využití není nutná registrace. Postačí, pokud Airbnb sdělíte své celé jméno, e-mailovou adresu, telefonní číslo a několik málo údajů ohledně problémů s hosty. Tyto údaje ani fakt, že jste svého souseda - hostitele nahlásili, se k němu nedostanou, udání je tedy anonymní. Samotný hostitel by ovšem z takových udání mohl pouze těžit, při další návštěvě by se mu mohli vyhnout problémoví lidé jen díky stížnostem sousedů jiných hostitelů.

Hosty svého souseda můžete nahlásit i Vy

Zdroj: Airbnb Neigbors


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 31.5.2016 22:24
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!