Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Amazon bude bojovat proti padělkům

Zpravodajství Web Amazon bude bojovat proti padělkům

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Padělky jsou na Amazonu velký problém a až doteď je Amazon většinou nijak neřešil, pokud z nich nenastaly problémy. Nedávno ale Apple Amazon zažaloval, protože zjistil, že více než 90% Apple nabíječek prodávaných na Amazonu jako originál jsou padělky. Pro Amazon tak začínají být padělky větší problém a začíná proti nim bojovat.

Amazon tak zkouší vytvořit jakýsi registr značek, do kterého se zaregistruje výrobce produktů, tedy například Apple nebo Samsung, a každý prodejce, který bude chtít prodávat produkty dané značky, bude muset projít schválením od výrobce, který ověří, že prodejce opravdu prodává pravé produkty, nikoli padělky. Amazon by se tak vyhnul právě žalobám od výrobců originálních předmětů, kterým se nelíbí, že se na Amazonu objevují padělky jeho výrobků.

Mnoho značek se kvůli padělkům od prodávání prostřednictvím Amazonu odvrátilo, pokud se ale Amazon bude pokoušet zbavit padělků a dostat zpět originální výrobky, padělky se přesunou na weby, jako je eBay, kde není kontrola tak přísná, a kde mohou výrobci padělků bez starostí ze svých děl profitovat, Amazon tak prakticky jen přijde o peníze.


Německý Amazon už prodává i do České republiky, dokonce i s dopravou zdarma

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.11.2016 20:37
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:30.11.2016 8:39

Souhlasím s tím že proti padělkům je nutné bojovat. Jen mi moc nedává smysl že Apple zažaloval přímo Amazon. Ten totiž funguje jen jako prodejní platforma, ale za prodávané produkty by měl být zodpovědný ten kdo je tam prodává.
Chápu že pro Apple je jednodušší zažalovat Amazon, než to řešit s každým padělatelem zvlášť, ale myslím si že to je v principu špatně a souhlasím s tím co se píše v článku a to že pokud se nepotrestá přímo daný padělatel, tak se černý trh jen přesune někam jinam.

Odpovědět  +1 30.11.2016 8:39
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.