Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Python týden

Amazon bude bojovat proti padělkům

Padělky jsou na Amazonu velký problém a až doteď je Amazon většinou nijak neřešil, pokud z nich nenastaly problémy. Nedávno ale Apple Amazon zažaloval, protože zjistil, že více než 90% Apple nabíječek prodávaných na Amazonu jako originál jsou padělky. Pro Amazon tak začínají být padělky větší problém a začíná proti nim bojovat.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Amazon tak zkouší vytvořit jakýsi registr značek, do kterého se zaregistruje výrobce produktů, tedy například Apple nebo Samsung, a každý prodejce, který bude chtít prodávat produkty dané značky, bude muset projít schválením od výrobce, který ověří, že prodejce opravdu prodává pravé produkty, nikoli padělky. Amazon by se tak vyhnul právě žalobám od výrobců originálních předmětů, kterým se nelíbí, že se na Amazonu objevují padělky jeho výrobků.

Mnoho značek se kvůli padělkům od prodávání prostřednictvím Amazonu odvrátilo, pokud se ale Amazon bude pokoušet zbavit padělků a dostat zpět originální výrobky, padělky se přesunou na weby, jako je eBay, kde není kontrola tak přísná, a kde mohou výrobci padělků bez starostí ze svých děl profitovat, Amazon tak prakticky jen přijde o peníze.


Německý Amazon už prodává i do České republiky, dokonce i s dopravou zdarma

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 29.11.2016 20:37
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:30.11.2016 8:39

Souhlasím s tím že proti padělkům je nutné bojovat. Jen mi moc nedává smysl že Apple zažaloval přímo Amazon. Ten totiž funguje jen jako prodejní platforma, ale za prodávané produkty by měl být zodpovědný ten kdo je tam prodává.
Chápu že pro Apple je jednodušší zažalovat Amazon, než to řešit s každým padělatelem zvlášť, ale myslím si že to je v principu špatně a souhlasím s tím co se píše v článku a to že pokud se nepotrestá přímo daný padělatel, tak se černý trh jen přesune někam jinam.

Odpovědět
30.11.2016 8:39
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.