September discount week
Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Amazon chystá novou službu na streamování hudby

Společnost Amazon už sice má hudební službu Prime Music, avšak ta je v mnoha ohledech daleko za současnými službami jako je Spotify nebo Apple Music. Obsahuje sice zhruba jeden milión skladeb, ale přesto je výběr oproti jiným asi desetinový a navíc na něm nepřibývají další novinky. Chybí také poměrně zásadní lukrativní umělci - Lady Gaga, Eminem, Maroon 5, OneRepublic a mnoho dalších.

A proto se Amazon rozhodl pustit do hudebního trhu pořádně. Služba bude úplně oddělena od Prime Music, také od prodeje digitální hudby a projede fyzických nosičů. A podle všeho bude mnohem větší a robustnější.

Služba bude pouze pro předplatitele (stejně jako Apple Music) a nebude existovat žádná verze zdarma s reklamou (jaká existuje třeba u Spotify). Cena bude podle všeho 10 dolarů na měsíc. Je možné, že předplatitelé služby Amazon Echo budou mít slevu. Údajně na 3 nebo 4 dolary měsíčně.

"Kdybych byl umělec a chtěl bych mít blíže k fanouškům a já vím, že lidé rádi přistupují k hudbě odlišně, určitě bych dal přednost službě, která nabízí všechny dostupné formáty," prohlásil Steve Boom, viceprezident pro digitální hudbu společnosti Amazon.

Začátkem tohoto měsíce začal Amazon jednat s hudebními společnostmi a vyjednávat licence. Pokud se vše zadaří, mohla by se služba spustit už tento podzim. Už nyní je služba některými přezdívaná "Spotify-killer", neboli zabiják Spotify.

Zdroj: Forbes


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 31.1.2016 17:32
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!