Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Amazon útočí - do Česka zavedl dopravu zdarma

Zpravodajství Web Amazon útočí - do Česka zavedl dopravu zdarma

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Amazon útočí na české e-shopy. Nyní, měsíc před Vánoci, zavedl ve své německé pobočce dopravu zdarma do České republiky, pokud celková cena objednávky překročí 39€.


Logo německého Amazonu

39€ je zhruba 1050Kč, tuto hranici tak většina dražších dárků hravě překoná. Pro Amazon to může být také způsob, jak získat více zákazníků z Česka, protože i když má v České republice vlastní sklad zboží v Dobrovízi, lokalizovanou verzi obchodu zatím neprovozuje. Češi tak nemohou využívat služeb, jako je třeba dodání do druhého dne, na které jsou zvyklí u českých e-shopů. Chybět bude zákazníkům z Česka i možnost dodání na dobírku.

I přes zavedení dopravy zdarma však Amazon.de stále není schopen některé předměty (některé z těch, které neprodává přímo Amazon) doručit do České republiky, i když je v některých případech adresa v České republice blíže skladu Amazonu, než ta v Německu.Ve finále tak zřejmě Amazon.de velkou díru do českého e-commerce neudělá a zákazníci z České republiky se stále budou spoléhat na místní e-shopy, které jim zboží dodají většinou do druhého dne, často i s dopravou zdarma u mnohem menších objednávek, než je 1000CZK.

Zdroj: Amazon.de


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 1.11.2016 10:08
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
IT Man
Redaktor
Avatar
IT Man:1.11.2016 15:43

Aha, to vysvětluje to, proč jsem dnes viděl tolik reklam na volnou pozici v Amazonu ve městě. :D

Odpovědět  +1 1.11.2016 15:43
Cokoliv a kdokoliv může jednou uspět.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.