Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Amazon útočí - do Česka zavedl dopravu zdarma

Amazon útočí na české e-shopy. Nyní, měsíc před Vánoci, zavedl ve své německé pobočce dopravu zdarma do České republiky, pokud celková cena objednávky překročí 39€.


Logo německého Amazonu

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

39€ je zhruba 1050Kč, tuto hranici tak většina dražších dárků hravě překoná. Pro Amazon to může být také způsob, jak získat více zákazníků z Česka, protože i když má v České republice vlastní sklad zboží v Dobrovízi, lokalizovanou verzi obchodu zatím neprovozuje. Češi tak nemohou využívat služeb, jako je třeba dodání do druhého dne, na které jsou zvyklí u českých e-shopů. Chybět bude zákazníkům z Česka i možnost dodání na dobírku.

I přes zavedení dopravy zdarma však Amazon.de stále není schopen některé předměty (některé z těch, které neprodává přímo Amazon) doručit do České republiky, i když je v některých případech adresa v České republice blíže skladu Amazonu, než ta v Německu.Ve finále tak zřejmě Amazon.de velkou díru do českého e-commerce neudělá a zákazníci z České republiky se stále budou spoléhat na místní e-shopy, které jim zboží dodají většinou do druhého dne, často i s dopravou zdarma u mnohem menších objednávek, než je 1000CZK.

Zdroj: Amazon.de


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 1.11.2016 10:08
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Lupčík
Super redaktor
Avatar
Jan Lupčík:1.11.2016 15:43

Aha, to vysvětluje to, proč jsem dnes viděl tolik reklam na volnou pozici v Amazonu ve městě. :D

Odpovědět
1.11.2016 15:43
TruckersMP vývojář
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.