Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Apple vydal verzi Safari pro vývojáře

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google i Mozilla již vydaly speciální verze svých prohlížečů určené pro vývojáře - Chrome Canary a Firefox Developer Edition. K novinkám v prohlížeči Edge se vývojáři mohou dostat přes program Windows Insider, jenže spolu s ním si musejí nainstalovat nestabilní, testovací verzi Windows. Apple již dříve vydal velmi ranou verzi WebKitu postavenou na Safari, kterou nazýval WebKit Nightly, ta je ale plná bugů a její použitelnost není na dobré úrovni.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pro vývojáře a všechny, kteří si chtějí vyzkoušet nový WebKit, ale nechtějí opravdu ranou verzi, tak Apple vydal Safari Technology Preview, kam bude každé dva týdny implementovat opravy a nové funkce. Vývojáři tak budou moci připravit web zítřka již dnes.

Nejvýznamnější funkcí je podpora ECMAScriptu 6, nový kompilátor JavaScriptu, lepší podpora webové databáze IndexedDB, možnost pracovat se schránkou v JavaScriptu (jeden z posledních důvodů, proč ještě některé weby používají Flash) a Content Security Policy Level 2.

Safari Technology Preview je dostupný na stránkách Applu pro vývojáře volně ke stažení.

Zdroj: Apple


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31.3.2016 7:22
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!