Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Chrome 50 končí se starými systémy

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

V současné době nejpoužívanější prohlížeč, Google Chrome, ukončil podporu v zastaralých verzích systémů. Nový Google Chrome 50 se tak již nedostane na Windows XP a Windows Vista, z jablečných systémů to je OS X 10.6 Snow Leopard, OS X 10.7 Lion a OS X 10.8 Mountain Lion. Google tak podporuje pouze 4 roky staré verze OS X, pravděpodobně díky tomu, že Apple nabízí aktualizace zdarma a tak je instaluje většina uživatelů ihned po vydání.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě zrušení podpory zastaralých systémů se Chrome 50 dočkal také vylepšených webových notifikací. Nově notifikace umožňují nastavit mnohem více grafických detailů, například obrázek u tlačítek. Dají také zdrojovému webu vědět, jestli je uživatel aktivně zrušil.

Již několik verzí však uživatelé čekají na redesign podle Material Designu, který postupně prosakuje do všech produktů Googlu. Zatím ho nedostal webový Google Play Store a již zmíněný Google Chrome. Ten by se teoreticky mohl redesignu dočkat v další verzi s číslem 51, jde ovšem pouze o přání některých uživatelů, které Google vyplnit nemusí. Dávalo by to ale smysl, je v jeho zájmu, aby se všechny produkty držely stejného designu a uživatel tak na první pohled věděl, co má udělat.

Zdroj: Chrome releases blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 15.4.2016 12:32
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Fisty256
Člen
Avatar
Fisty256:15.4.2016 16:11

Konecne...

 
Odpovědět  +1 15.4.2016 16:11
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.