Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Cortana končí s Googlem

Zpravodajství Web Cortana končí s Googlem

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Cortana je tu s námi již od vydání Windows 10, tedy skoro rok. Doteď ale neměla problém s využíváním vyhledávačů třetích stran - to se teď změní. Microsoft se rozhodl, že chce uživatelům poskytnout "integrovaný vyhledávací zážitek" a vyhledávače třetích stran mu v tom překáží.

Microsoft má totiž o Cortaně představu takovou, že bude spíše přímo odpovídat na dotazy, než hloupě otevírat vyhledávač. Na dotaz "Pizza Hut" tak místo otevření vyhledávače zobrazí nejbližší Pizza Huty, na dotaz "Bluetooth not working" poté zobrazí bohatou videonápovědu, na dotaz "Best Buy" zase slevové kupony.

Zdroj: Microsoft

Aby tedy Microsoft mohl poskytovat "integrovaný vyhledávací zážitek", musí se zbavit vyhledávačů třetích stran, které mu nejsou schopny poskytnout požadovaná data, respektive data v požadovaném formátu. Nebo je to jinak a Microsoft se chce pouze zbavit konkurence? Ve Spojených státech funguje Bing jako plnohodnotný vyhledávač a tak má jeho nabízení jako plnohodnotnou konkurenci Googlu smysl, jenže v jiných krajích Bing nefunguje úplně nejlépe a jeho vnucování by tak spíše uživatele odlákalo od používání Cortany než jejich současného vyhledávače.

Zdroj: Windows Experience Blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 29.4.2016 16:59
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:29.4.2016 17:23

pokud si někdy programoval tak si jistě dovedeš představit jak složité je integrovat do aplikace cizí službu (respektive služby), když nemají žádné API a mohou se ze dne na den měnit (což se taky poměrně často děje).

Odpovědět  +5 29.4.2016 17:23
Nesnáším {}, proto se jim vyhýbám.
Avatar
David Podeszwa:29.4.2016 17:44

Bude jen otázkou času než se o to začne zajímat náš trapný evropský antimonopolní úřad že Microsoft znevýhodňuje konkurenci

 
Odpovědět  -1 29.4.2016 17:44
Avatar
Uživatel sítě :29.4.2016 17:46

Je fakt, že to vnucování Bingu je opravdu nepříjemné.

Odpovědět  +8 29.4.2016 17:46
Chybami se člověk učí, běžte se učit jinam!
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.