Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Facebook chtěl službu jako Snapchat, koupě se ale nezdařila

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Facebook chtěl nakupovat, ale nezadařilo se. V hledáčku měl tentokrát službu Snow, která pochází z Jižní Koreje a vyvíjí ji firma Naver, která stojí také například za komunikátorem Line. Ta má tržní hodnotu 25 miliard dolarů. Aplikace má v současné době 80 milionů stažení a každý měsíc zhruba 10 milionů přibývá. Naver se přiznal, že o něj má několik společností vážný zájem, ale konkrétně žádnou nezmínil. Facebook se k nákupu odmítl vyjádřit.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Naver se Snowem přišel, když zkoumal, proč má Snapchat v Asii tak málo uživatelů a je o něj nezájem. V tomto létě poté získal pozornost, když se mu zvedly hodnocení v obchodech a stáhlo si ho více, než 30 milionů lidí. Článek v The New York Times Navaru a Snowu ještě více zvedl popularitu, až Mark Zuckerberg kontaktoval CEO Naveru Hae-Jin Leea. Ten ale nabídku Facebooku odmítl s tím, že se Linu daří na Tokyjské burze, má tržní hodnotu přes miliardu dolarů a doufá, že stejného úspěchu dosáhne i Snow.

Naver se snaží Snow od Snapchatu odlišit. Spolupracuje s celebritami v Japonsku a Koreji, nabízí také mnohem více způsobů, jak fotografie upravovat - přes 36 filtrů a 200 masek.


Logo Snowu, úspěšné aplikace, která vypadá jako Snapchat

Zdroj: TechCrunch


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31.10.2016 10:59
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!