September discount week
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Facebook zakázal na své sociální síti prodej zbraní

Pokud se rozhodnete přes Facebook prodat nebo koupit střelnou zbraň, porušujete tím nyní pravidla sociální sítě. A to dokonce pokud bude k takovému prodeji docházet formou soukromých zpráv. Už v současné době existují na Facebooku podobná omezení. Např. zákaz prodeje drog nebo farmaceutik, které jsou na předpis. Zákon se však nevztahuje na licencované prodejce zbraní, kteří svůj obchod propagují formou Facebook stránky.

"Za poslední dva roky stále více a více uživatelů využívá Facebook k prodeji a nákupu různých věcí," prohlásila Monika Bickert, vedoucí oddělení pro politiku prodeje. "Takže v současné době vyvíjíme, testujeme a nakonec vypustíme nová pravidla pro obchod mezi uživateli, který bude v souladu s vývojem situace na Facebooku."

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Už v roce 2014 začal Facebook inzerci se zbraněmi omezovat. Časopis New York Times také Facebook označil za "jeden z největších trhu se zbraněmi."

"Je to pro nás velká výzva vytvořit pravidla tak, aby uživatelé měli dostatek svobody a možnosti vyjádření sebe sama, aniž by to pro ně mělo nějaké následky," prohlásila společnost Facebook.

Shannon Watts, zakladatelka "Matky pro zbraně s rozumem", která stojí za kampaní "proti prodeji zbraní na Facebooku" reagovala na zákaz slovy "Pomůže to zabránit nebezpečným lidem opatřit si zbraň a zachrání to životy Američanů."

Diskutovat o zbraních se začalo po té, co došlo k několika masovým vraždám, jako třeba ta v roce 2012 na základní škole Sandyho Hooka, při níž zemřelo 26 lidí. Nebo útoky v Kalifornii v prosinci, kdy útočník zabil 14 lidí a 17 vážně zranil.

Nesmí se však zapomenout, že všechna tahle opatření a zákazy masovým vraždám nezabrání a pro potenciální zájemce o ilegální zbraně to bude znamenat jen volbu jiné cesty nákupu.

Zdroj: New York Times


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Matt 30.1.2016 12:40
Avatar
Dřív jsem tady překládal články o bezpečnosti
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!