Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Facebook zpřístupní Instant Articles všem

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Instant Articles je jedním ze způsobů, jak mohou zpravodajské weby sdílet své články s uživateli Facebooku. Doteď ale byly Instant Articles výsadou větších vydavatelství, která mají dohodu s Facebookem - to se 12. dubna změní, Facebook totiž Instant Articles zpřístupní pro všechny.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Instant Articles ale nabízí víc, než jen pouhý text. Je možné do nich přidat interaktivní mapy, videa a uživatele tak mnohem více vtáhnout do obsahu článku. Co je nejlepší, je to, že Instant Articles mohou fungovat s již existujícími RSS feedy, není tak potřeba prakticky žádná práce a Facebook si dostupnost článku zjistí sám, stejně jako ho poté i zveřejní.

Podle Facebooku mají Instant Articles především vypomoci se spotřebou dat na mobilních sítích a responzivitou některých webů. Uživatel totiž při prohlížení Instant Articles stahuje pouze textový obsah bez zbytečných stylů, které mu navíc mohou čtení znepříjemnit.

Pro vývojáře, kteří se chystají Instant Articles zavést, připravil Facebook rozsáhlou dokumentaci, která jim pomůže s implementací.

Zdroj: Facebook


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 17.2.2016 20:38
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!