Firefox chystá změnu vzhledu

Firefox již skoro 20 verzí vypadá skoro stejně - čas od času přijdou drobné úpravy, ale myšlenku zatím nikdo nepozměnil. K tomu se teď Mozilla chystá, na svém nástroji pro sledování bugů totiž započala diskuzi, na GitHubu pak již pracuje na stylistické příručce.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Photon se vrací zpět k hranatým panelům, je celý světlejší a působí svěže. Vzdáleně připomíná původní vzhled Firefoxu, který byl před současným vzhledem Australis, například zvýrazněným tlačítkem zpět. Také adresní řádek se dočkal výrazné změny, protože je po vzoru Safari na macOS vystředěný.


Firefox Photon - tak bude vypadat Firefox na konci roku; Zdroj: Mozilla

Firefox 57, který se s ohledem na to, že chce Mozilla změnu vzhledu vypustit na konci tohoto roku, přímo nabízí, má být už tak velmi významné vydání, přejde se v něm u doplňků na WebExtensions API. Kromě toho by také měly přijít výraznější změny v chování prohlížeče, do Firefoxu 57 se totiž dostanou kousky experimentálního jádra Servo, které je navrženo tak, aby dokázalo naplno využít velký počet jader procesorů, a v současné době ho vyvíjí pouze komunita. Firefox by se tak měl stát rychlejším a měl by efektivněji využívat současný hardware.

Zdroj: Mozilla


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 8.4.2017 9:20
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!