Body zdarma Java týden
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Google Fiber se možná stane běžným ISP

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google Fiber je služba, kterou Google provozuje v některých městech USA. V současné době nabízí 5Mbps připojení zdarma, 1Gbps internet za $70 a 1Gbps internet s televizí za $130. Televizních kanálů nabízí 150 a k placeným tarifům přidává 1TB cloudového úložiště.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Google ale rozposílal pozvánky do služby Google Fiber Phone. Funguje podobně jako Google Voice. Google se k nabídce "Internet, TV, telefon" odmítl vyjádřit, takže je velice pravděpodobné, že se opravdu něco chystá.

Google by v budoucnu mohl poskytovat uživatelům veškeré propojení se světem, kráčí k tomu i jeho Project Fi, který nabízí neomezené volání a SMS za $20, což je zhruba 500CZK. V České republice se neomezené tarify pohybují kolem 700CZK, jsou tak téměř o 200CZK dražší, než Project Fi. Kromě volání a SMS nabízí Project Fi i data, která stojí $10 (cca. 250CZK) za 1GB. Zde je Project Fi zhruba stejně drahý jako český mobilní internet, narozdíl od českých operátorů ale vrátí peníze za data, která nevyužijete, ale předplatíte.

Telefonovat s Googlem jde i pomocí služby Hangouts, zde ale minuta hovoru na český mobil vyjde zhruba na 20CZK a tak se volání z Hangouts do České republiky nevyplatí. Nabízí ale zdarma volání do USA.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 31.1.2016 11:34
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Žůrek - misaz:31.1.2016 12:13

Ještě tak 5 let a naše tři prasátka poprvé uvidí jak jsme specifický trh.

 
Odpovědět  +1 31.1.2016 12:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.