RUBY? Pohodový přivýdělek a zkušenosti pro nadšence, který nám pomůže sepsat několik článků o Ruby. Ozvi se nám na redakce (zavináč) itnetwork (tečka) cz.

Google Fiber ve variantě zdarma končí v prvním městě

Zpravodajství Web Google Fiber ve variantě zdarma končí v prvním městě

Unicorn College ONEbit hosting Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google začal před několika lety nabízet superrychlý 1Gbps internet v několika amerických městěch. K němu přidal i pomalou variantu zdarma, respektive za zaplacení zřizovacího poplatku.

Teď ale přichází zvrat, protože Google odstranil nabídku připojení zdarma (za zřizovací poplatek) v Kansas City. Místo toho ji nahradil jiným tarifem - 100Mbps za $50 měsíčně, tedy zhruba za 1200 českých korun. Stejná rychlost přitom dá v tuzemsku sehnat i za méně, než polovinu. Někteří lokální ISP jsou schopni nabídnou 100Mbps za 300 korun, tedy dokonce za pouhou čtvrtinu ceny od Googlu. Proč je připojení s rychlostí 100Mbps u Googlu, který má k dispozici dostatečnou konektivitu, tak drahé, je záhadou.

Připojení zdarma by Google v budoucnu mohl odstranit z nabídky i v ostatních městech, potenciální zájemci v Austinu, Nashvillu nebo Atlantě by si tak měli pospíšit. Google plánuje Google Fiber zavádět i v dalších městech, mezi které patří napříkald San Francisco, v nich se pravděpodobně nabídka internetu zdarma vůbec neobjeví.

Je to škoda a relativně nepochopitelný krok od Googlu, jelikož má konektivitu na rozdávání. Se svojí obrovskou infrastrukturou je pro něj pár připojených domácností zdarma pouze kapka v moři.

Zdroj: Google

Zdroj: Re/Code


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 12.4.2016 15:24
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!