Letní akce PHP týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy PHP. Lze kombinovat s akcí Letní slevy na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!

Google investuje do obnovitelných zdrojů energie

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google oznámil, že vyjednává podmínky pro šest solárních a větrných projektů. Ty masivním způsobem zvýší zásobování energií z čistých (tj. obnovitelných) zdrojů pro jeho čtrnáct datacenter. Tyto projekty podle odhadů poskytnou 842 MW čisté energie a budou uskutečněny ve Spojených Státech, Čile a Švédsku v následujících dvou letech. Takové množství energie by klidně mohlo zásobovat dvě San Francisca. Zvýší se tím také kapacita veškeré světové energie z obnovitelných zdrojů o 2 GW.

Společnost Google už předtím plánovala ztrojnásobit veškeré zásobování energie z obnovitelných zdrojů. Už v roce 2025 chce být Google zásobován pouze čistou energii. Podle Google je tohle je největší investice ze strany ziskové společnosti vůbec a přichází právě v době, kdy se americký prezident Obama zúčastnil sumitu ohledně klimatických změn v Paříži. Před pár dny oznámili také Bill Gates (Microsoft), Mark Zuckerberg (Facebook) a Jeff Bezos (Amazon) své plány v rámci investování do výzkumu obnovitelných zdrojů a s nimi dalších deset společností.

"Z naší strany tato spolupráce nejenom sníží celkový dopad na životní prostředí, ale také dává smysl po obchodní stránce, neboť povede k lepším cenám," dodává Google ve svém oznámení.

Zdroj: Wired


 

 

Zprávu pro vás napsal Filip Matthias Lukl 4.12.2015 20:50
Avatar
Autor momentálně pracuje jako překladatel v jedné malé velké společnosti. A také rád píše...
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Libor Šimo (libcosenior):5.12.2015 15:19

Dávam tebe aj Googlu palec hore. ;-)

Odpovědět 5.12.2015 15:19
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.