Google koupil ISP s gigabitem

Holding Alphabet, pod který spadá Google a tím pádem i poskytovatel internetového připojení Google Fiber, se vydal na nákupy. Bude rozšiřovat svůj gigabitový internet i do dalších amerických měst.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Koupil totiž poskytovatele gigabitového internetového připojení, Webpass. Ten využívá k šíření rychlého internetu jak optickou síť, tak bezdrátové připojení, se kterým Google Fiber dosud nepracoval. Transakce bude pravděpodobně uzavřena v létě.

V současné době je Google Fiber dostupný ve městech Provo, Kansas City, Austin, Nashville a Atlanta. V blízké době se objeví ve městech San Francisco, Salt Lake City, San Antonio, Huntsville, Charlotte a Raleigh–Durham. Spolu s městy Oakland, Emeryville, Berkeley, San Diego, Miami, Miami Beach, Coral Gables, Chicago a Boston, ve kterých poskytuje internet Webpass, bude pod taktovkou Googlu gigabitovým internetem pokryta většina velkých amerických měst.

Nezbývá než jen čekat na expanzi Google Fiberu do České republiky, případně na zavedení gigabitového internetu u některého ze současných českých operátorů. Především ti lokální, kteří působí v jednom městě a okolních vesnicích, totiž mají vybudovanou optickou síť a její rozšiřování není příliš velký problém.

Zdroj: Engadget


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 23.6.2016 17:03
Avatar
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!