Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Google opět vypíná Map Maker

Už to tu jednou bylo. Teď k tomu Google přistoupil znovu, i když ne tak radikálně - Google Map Maker končí, respektive zmizí z běžného rozhraní map. Map Maker bude dále přístupný členům programu Local Guides, kteří za zlepšování Google Map získávají body a odměny, například přístup k službám od Googlu, které zatím nejsou dostupné pro všechny uživatele, nebo místo na Google Drive.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Z běžných map zmizí Map Maker v březnu roku 2017, tedy 9 let po spuštění. K tomu došlo v roce 2008, když Google neměl dostatek informací o některých odlehlých oblastech. Nechal tak uživatele, aby je doplnili - těžil z toho jak Google, který měl rázem mnohem kvalitnější mapy, tak uživatelé, kteří se neztratili ani v oblastech, kde se nepohybuje příliš velký počet jiných lidí. O ověřování dat od komunity se starali moderátoři a editoři. Později mohli uživatelé kromě rozšiřování samotných map i přidávat či upravovat místa, jako například obchody či úřady.

Uživatelé se ale naučili, jak Map Maker zneužívat, a tak byl minulý rok dočasně vypnut. Někteří uživatelé totiž do map nakreslili Android robota močícího na logo Applu. Aby se změna projevila všem uživatelům, stačilo, aby ji schválil určitý počet dobrovolníků s určitou reputací. To se samozřejmě Googlu nelíbilo, a tak po dalším spuštění Map Makeru značně omezil možnosti běžných uživatelů, kteří nejsou členy programu Local Guides. Budoucnost Google Map po březnu 2017 tak plně zůstává na bedrech účastníků tohoto programu a můžeme jen doufat, že je Google bude dostatečně motivovat k další práci na Google Mapách.


Výtvor kreativních uživatelů Map Makeru; Zdroj: AndroidCentral

Zdroj: The Verge


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 9.11.2016 21:12
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!