Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Google se pochlubil, kolik zaplatil za svoji doménu

V říjnu roku 2015 si díky chybě koupil bývalý zaměstnanec Googlu, Sanmay Ved, doménu google.com. Podařilo se mu tak ve službě Google Domains. Za doménu zaplatil $12, pak mu ale Googlem byly vráceny peníze. Napsal o tom rozsáhlý post na LinkedInu, kde popsal, jak se mu to vůbec podařilo.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Po platbě domény získal přístup pro doménu v Google Search Console. Poté mu ale přišel e-mail, že jeho objednávka byla zrušena. Několik dní poté mu přišel e-mail od Googlu s tím, že mu za tuto nepříjemnost nabízí určité odškodnění. Částku ale Ved nezveřejnil. Ved požádal, zda by částku nemohli darovat nadaci Art of Living India Foundation, čemuž Google vyhověl a částku dokonce zdvojnásobil. Nyní vyplula na povrch částka, kterou Google Vedovi nabídnul - 6006 dolarů. Po zdvojnásobění díky charitě tak Google vydal 12012 dolarů.

Podobné nepříjemné situace nastávají ve světě naprosto běžně, a většinou v říjnu. V roce 2003 to potkalo i Microsoft. Zapomněl prodloužit doménu hotmail.co.uk, kterou si ten samý den zaregistroval soukromník. Narozdíl od Googlu ale Microsoft domény neregistruje, využíval služeb Nominet UK. Tím pádem nemohl objednávku zrušit a doménu si nechat.

Zdroj: The Verge, Sanmay Ved


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 30.1.2016 11:28
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!