První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday! Tento týden rovněž sleva na e-learning Java až 80 %

Google testuje měřič rychlosti internetu ve vyhledávání

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google neustále experimentuje a mění své vyhledávání, čas od času se objeví nová funkce, nebo naopak zmizí některá nepoužívaná. Nyní nastal právě ten první případ, uživatel Twitteru Pete Meyers totiž narazil na integrované měření rychlosti přímo ve vyhledávání.


Měřič rychlosti v Googlu; Zdroj: Twitter @dr_pete

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Google tak pokračuje v integraci co největšího počtu služeb přímo do svého vyhledávání, takže vyhledávač na dotaz přímo odpoví, až poté nabídne odkazy. Již nyní tak Google funguje například u počasí, v USA i u nemocí, kdy stačí zadat příznaky a Google nabídne nemoci, které můžete tazatel mít.

Na měření rychlosti Google spolupracuje s Measurement Lab, do kterého patří akademické instituce, profesionálové a samozřejmě také lidé z Googlu. Samotné měření by na průměrných přípojkách nemělo trvat déle než 30 sekund a nemělo by spotřebovat více než 40MB dat. Na pravidelné testování mobilního připojení tak nástroj od Googlu pravděpodobně nebude, na domácí pevnou přípojku ale postačí.

Google samozřejmě nástroj zatím neaktivoval všem uživatelům, ti vybraní ho ale mohou vyzkoušet pomocí dotazu "check internet speed".

Zdroj: Twitter @dr_pete


 

 

Zprávu pro vás napsala 29.6.2016 16:59
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!