První novoroční výprodej Java týden
Hledáš brigádu v IT, která bude 100 % home office a 100 % flexibilní? Pak napiš na: redakce [zavináč] itnetwork.cz pro více info!
Využij prvních novoročních slev a získej od nás až 80 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá Java týden se slevou na e-learning až 80 %

Google zkrášluje svá datacentra

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Google si myslí, že jsou jeho datacentra nezajímavá, nepěkná a nudná. To je vlastně pravda, když kolem datacentra projde obyčejný smrtelník, vidí pouze krychlovitou budovu, která je pro něj nezajímavá. Přitom neví, že právě tato budova je denně zodpovědná za zpracování miliardy požadavků, které míří na služby Googlu - výsledky vyhledávání, mapy, překlad, sdílení fotky, poslání e-mailu a nebo prosté nahrání souboru do cloudu. To by chtěl Google změnit a tak vyzval několik umělců ke spolupráci. Jejich úkolem bylo vytvořit malbu pro jedno z datacenter Googlu. Google to nazval Mural Project.

Naši partneři možná hledají právě tebe!

Prvním pomalovaným datacentrem je Mayes County, které se nachází ve státe Oklahoma v USA. Na svědomí má malbu umělkyně Jenny Odell, která vytvořila čtyři kruhy, které se skládají z dalších kruhů složených z výřezů z Google Map.

Zdroj: Google

Druhým v současné době pomalovaným datacentrem St. Ghislain, které se nachází v Belgii. Jedná se o barevné mraky od Belgického umělce Oli-B (Olivier Binamé). Mají ovšem černé pozadí, bude tak zajímavé sledovat náklady na chlazení tohoto Belgického datacentra.

Zdroj: Google

Chystají se také malby pro datacentra Dublin v Irsku a Council Bluffs ve státě Iowa v USA. Kromě toho by se malby měly rozšířit i na datacentra, u kterých to zatím Google neplánuje.

Zdroj: Google Mural Project


 

 

Zprávu pro vás napsala 15.5.2016 18:19
Avatar
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
V-D.sk
Člen
Avatar
V-D.sk:15.5.2016 18:57

Je ten druhy obrazok isto z Brazilie? Na videu je totiz Belgium

 
Odpovědět
15.5.2016 18:57
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na V-D.sk
:15.5.2016 19:56

Chyba byla v odstavci, samozřejmě se jedná o Belgii. Omlouvám se, opraveno.

 
Odpovědět
15.5.2016 19:56
Naši partneři možná hledají právě tebe!
Avatar
Vít Pleskot
Člen
Avatar
Vít Pleskot:16.5.2016 7:09

Obavam se, ze chyba je stale na miste:
Druhým v současné době pomalovaným datacentrem St. Ghislain, které se nachází v Belgii. bla bla bla bla náklady na chlazení tohoto Brazilského datacentra.

:)
 
Odpovědět
16.5.2016 7:09
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Vít Pleskot
:16.5.2016 7:23

Už je to opravdu pryč všude.

 
Odpovědět
16.5.2016 7:23
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.