Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Identifikace chování v kognitivní biometrice

Biometrika je obor, který se zabývá rozpoznáváním uživatelů za pomocí biologie - snímání otisků prstů, skenování očních čoček atp. Většina těchto zařízení má zvýšit bezpečnost, avšak realita je mnohdy jiná - přistroje na rozpoznávání obličejů se dá ošálit za pomocí animovaného GIFu, otisk prstu není problém ošálit zase za pomocí latexové kopie prstu atd.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Společnost TeleSign přišla s nápadem zvaným Identifikace chování (Behaviour ID), ten je založen na komplexním rozpoznávání osoby na základě jejího chování. Dynamika s jakou uživatel ovládá kurzor myši, tlak s jakými tiskne tlačítka na klávesnici, způsob jakým pracuje s daty vytváří celkový obraz o jeho osobě a složitý algoritmus dovede rozpoznat konkrétního uživatele na základě těchto skutečností.

Smyslem Identifikace chování je zabezpečit online účty a mobilní aplikace. Princip by měl fungovat zhruba takto: Při vytváření nějakého nového online účtu bude systém sledovat jeho chování a porovná jej s chováním předchozím. Na základě toho porovná shodu a tak pozná, kdo je koncový uživatel.

"S identifikaci chování se pro uživatele ihned zvýší úroveň jistoty pro každý účet, který používá," tvrdí Steve Jilling, ředitel společnost TeleSign. "Její hlavní schopností je adaptovat se na chování uživatele a vytvořit tak jeho digitální otisk prstu. Tento model je neuvěřitelně přesný a nedá se ničím ošálit."

Zdroj: Infosecurity Magazine


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsal Neaktivní uživatel 6.4.2016 19:58
Avatar
Tento uživatelský účet již není aktivní na základě žádosti jeho majitele.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Avatar
Lako
Člen
Avatar
Lako:7.4.2016 1:28

"a nedá se ničím ošálit."
.... jasně :-D

 
Odpovědět
7.4.2016 1:28
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
sahlepik
Člen
Avatar
sahlepik:7.4.2016 6:45

Já myslím, že člověk mění své chování včetně fyzických projevů (razance pohybu myší a stisku kláves, rychlost práce s daty jako hledání, psaní textu atd.) dle momentální nálady. Někdo vás naštve a chováte se u PC úplně jinak než když jste v pohodě se sklenkou vínka :-) To bude muset asi systém zaznamenávat více vzorců chování jednoho jedince dle jeho aktuálního rozpoložení.Pak ale klesá pravděpodobnost, že správně identifikuje daného uživatele. Bankovní účet bych tímto způsobem zatím asi nezabezpečoval ;-)

 
Odpovědět
7.4.2016 6:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.