Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Let's Encrypt podporuje IDN domény

Certifikační autorita Let's Encrypt, která poskytuje DV certifikáty všem majitelům domén zdarma, se naučila podporu IDN domén. To jsou ty, které mají v názvu háčky, čárky či jiné speciální znaky. Doména třetího řádu může znaky, které nejsou součástí ASCII, obsahovat nezávisle na správci TLD, doména druhého řádu však non-ASCII znaky obsahovat bez povolení správce TLD nemůže. .cz doménu s diakritikou či azbukou, například doména.cz, si tak zatím nezaregistrujete.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Ti uživatelé, kteří používají výchozího Let's Encrypt klienta, musejí počkat na aktualizaci nebo si nainstalovat vývojářskou verzi, ta současná totiž IDN domény stále odmítá. Většina alternativních klientů však s háčky, čárky nebo třeba azbukou problém nemá a k získání certifikátu stačí využít je.

Let's Encrypt se zároveň se spuštěním podpory IDN distancoval od řešení problémů s homoglyfy, tedy že si někdo s nekalými úmysly zaregistuje doménu gооgle.com, kdy je místo O z latinky použito О z azbuky, získá pro ni certifikát od Let's Encryptu a bude se tvářit jako důvěryhodný Google, zatímco mu uživatelé sdělí své údaje. Tyto problémy přenechává zcela na správcích TLD, tedy například CZ.NICu či EU-RIDu.

Let's Encrypt nabízí TLS certifikáty zdarma

Zdroj: Let's Encrypt Blog


 

Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Článek pro vás napsala 24.10.2016 21:02
Avatar
Aktivity (0)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!