Body zdarma Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde

Microsoft si koupil doménu surfacephone.com

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

To, že velké společnosti nakupují domény, je naprosto normální. Někdy se jim ale podaří tento nákup prozradit a stejně, jako Apple vlastní doménu apple.car, Microsoft si nyní koupil doménu surfacephone.com. Ta nyní odkazuje na stránku řady Surface, kde Microsoft prezentuje své tablety a notebooky. Časem by se ale mezi nimi mohl objevit právě Surface Phone, Microsoft by se totiž teoreticky mohl zbavit značky Lumia a přejít na model podobný Applu, jako to již udělal s tablety - zruší široké portfolio telefonů a bude nabízet jen jeden, maximálně dva typy.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Kromě surfacephone.com si Microsoft zaregistroval také domény surfacelaptop.com a surfacecar.com. Svůj laptop již vydal pod názvem Surface Book, na řadě je tak využití domény surfacecar.com. Microsoft by totiž mohl pracovat, stejně jako jeho konkurenti Apple a Google, na svém vlastním automobilu, pravděpodobně autonomním. Narozdíl od ostatních společností se ale zatím o Surface Car nedostaly na veřejnost žádné informace a tak zatím nikdo nemůže potvrdit, že Microsoft na automobilu Surface Car opravdu pracuje.

Microsoft se od příchodu nového CEO blíží vlastními výrobky spíše Applu, vyrábí totiž vlastní zařízení, maximálně však dva modely od každého, notebook pouze jeden. Narozdíl od Applu ale poskytuje své operační systémy i třetím stranám, jednou by ale mohl přijít den, kdy Windows poběží pouze na zařízeních rodiny Surface.

Zdroj: Reddit


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 27.1.2016 20:00
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!