Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Na Operu útočili, možná unikla hesla

Zpravodajství Web Na Operu útočili, možná unikla hesla

ONEbit hosting Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem. Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na server služby Opera Sync, kterou provozuje Opera pro své uživatele, zaútočili hackeři. Podle Opery je možné, že útočníci získali některá data o uživatelích, včetně hesel právě ke službě Opera Sync.

Několik dní před 26. srpnem 2016 (blíže Opera datum útoku nespecifikovala) zjistila Opera známky útoku na své servery a úniku dat. Opera samozřejmě vše včas zastavila a pokračuje ve zjišťování, jak je vůbec možné, že útok proběhnul, ale není si jistá tím, že žádná data neunikla. Právě proto všem uživatelům resetovala hesla a odeslala informační e-mail. Nové heslo lze získat standardní cestou, tedy resetem hesla, jako by bylo zapomenuté.

Všechna hesla určená k přihlášení ke službám Opery byla samozřejmě zabezpečena hashem, ta zesynchronizovaná v Opera Sync určená k přihlášení ke službám třetích stran byla zašifrována, i tak ale Opera doporučuje změnu hesel i na webech třetích stran.

Celý problém se ale netýká příliš velkého množství uživatelů, z celkových 350 milionů uživatelů Opery totiž službu Opera Sync používá pouze necelých 1.7 milionu uživatelů, což je necelých 0.5% z celkového počtu. Ti ostatní se nemají důvod obávat.


Opeře uživatelé ubývají, proto do prohlížeče přidává originální funkce; Zdroj: Opera

Zdroj: Opera Security blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 28.8.2016 20:11
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Miniatura
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!