Geek tričko zdarma Geek tričko zdarma
Hledáme grafika na pohodovou brigádu v Blenderu nebo programátora na hry v PyGame. Máš zájem? Napiš nám na redakce [zavináč] itnetwork.cz!
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Na Operu útočili, možná unikla hesla

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Na server služby Opera Sync, kterou provozuje Opera pro své uživatele, zaútočili hackeři. Podle Opery je možné, že útočníci získali některá data o uživatelích, včetně hesel právě ke službě Opera Sync.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Několik dní před 26. srpnem 2016 (blíže Opera datum útoku nespecifikovala) zjistila Opera známky útoku na své servery a úniku dat. Opera samozřejmě vše včas zastavila a pokračuje ve zjišťování, jak je vůbec možné, že útok proběhnul, ale není si jistá tím, že žádná data neunikla. Právě proto všem uživatelům resetovala hesla a odeslala informační e-mail. Nové heslo lze získat standardní cestou, tedy resetem hesla, jako by bylo zapomenuté.

Všechna hesla určená k přihlášení ke službám Opery byla samozřejmě zabezpečena hashem, ta zesynchronizovaná v Opera Sync určená k přihlášení ke službám třetích stran byla zašifrována, i tak ale Opera doporučuje změnu hesel i na webech třetích stran.

Celý problém se ale netýká příliš velkého množství uživatelů, z celkových 350 milionů uživatelů Opery totiž službu Opera Sync používá pouze necelých 1.7 milionu uživatelů, což je necelých 0.5% z celkového počtu. Ti ostatní se nemají důvod obávat.


Opeře uživatelé ubývají, proto do prohlížeče přidává originální funkce; Zdroj: Opera

Zdroj: Opera Security blog


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 28.8.2016 20:11
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!