Geek tričko zdarma C# týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C# .NET.
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde

Netflix bude bojovat proti obcházení geografických omezení

Unicorn College Tento obsah je dostupný zdarma v rámci projektu IT lidem.
Vydávání, hosting a aktualizace umožňují jeho sponzoři.

Po nedávném rozšíření Netflixu do dalších 130 zemí světa se očekávalo, že obcházení geografických omezení podle IP již nebude nutné. Bohužel, nabídka se v jednotlivých zemích liší a lidé tak stále mají důvod k tomu, aby omezení obcházeli - většinou pomocí VPN nebo různých proxy serverů. Zatím totiž Netflix k identifikaci umístění uživatele používá pouze jeho IP. To se samozřejmě nelíbí majitelům práv, kteří na Netflix tlačí, aby s tím něco udělal - a on udělá.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

"V nejbližších týdnech budou ti, kteří používají proxy, schopní přistupovat pouze k obsahu pro zemi, ve které se právě nachází,", řekl David Fullagar z Neflixu. Pravděpodobně se bude jednat o kombinaci známých IP adres různých proxy serverů nebo například uživatelů Toru, kteří svoji IP adresu nabízejí ostatním, spolu s vlastní technologií detekce neoprávněného přístupu z cizí země. V Netflixu se chystají provést kroky, které zpřístupní co největší část obsahu pro co nejvíce zemí. Veliký problém je ale obsah, který netvoří Netflix sám, například seriály od amerických televizí.

Dalším velkým problémem je pak nákup exkluzivních práv lokální televizní stanicí. Tak se stalo například u populárního seriálu House of Cards, který sice vydává sám Netflix, v České republice ale získala exkluzivní práva Česká televize. Netflix tak nemá právo House of Cards (a některé další seriály) zpřístupnit na své vlastní platformě. Podle slov Fullagara bude ale většina seriálů, které tvoří sám Netflix, dostupná hned první den celosvětově.

Zdroj: The Verge


 

 

Zprávu pro vás napsal Michal Vašíček 14.1.2016 20:03
Avatar
Autor je webař, čas od času udělá i mobilní appku. Před Windows dává přednost Linuxu, ale ještě raději má macOS. Podílí se na překladech v Mozille, dobrovolničí i jinde, k tomu se snaží rozvíjet sebe sama.
Všechny články v sekci
Zprávy ze světa internetu
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!